33-latek nie zdołał utrzymać na drodze Audi TT. Prowadził kompletnie pijany

Pewien nieodpowiedzialny 33-latek z województwa małopolskiego odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Rozbił sportowy samochód mając 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z komendy w Olkuszu (woj. małopolskie) wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło pomiędzy miejscowościami Dłużec a Zabagnie. Mężczyzna kierujący sportowym Audi TT nie utrzymał pojazdu na jezdni i zjechał do przydrożnego rowu, w którym uszkodził samochód. Więcej o niebezpiecznych zdarzeniach drogowych piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Funkcjonariusze wezwani na miejsce zdarzenia zastali pracujących przy rozbitym aucie strażaków oraz ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy pasażerowi Audi. Mężczyzna został przewieziony na badania do szpitala. Tak okazało się, że obrażenia nie są poważne i hospitalizacja nie jest wymagana.

Kierowca pojazdu został skontrolowany pod kątem stanu trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec gminy Wolbrom ma w organizmie 2,7 promila alkoholu, co miało bezpośredni wpływ na utratę kontroli nad prowadzoną osobówką. Funkcjonariusze kierującemu Audi TT zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny z uwagi na uszkodzenia samochodu.

Mężczyznę czekają poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Reaguj na widok pijanego kierowcy

Pijanym osobom nie należy pozwalać na jazdę samochodem. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, niezwłocznie poinformujmy o tym właściwe służby. Dzięki obywatelskiej postawie i stanowczej reakcji być może zapobiegniemy tragedii na drodze. Alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Zobacz wideo Pijany kierowca potrącił pieszego. 26-latkowi grozi do 4,5 roku więzienia
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.