Ponad 500-konny Volkswagen Golf R Hurricane. Zbudowali go praktykanci

W Tarczyński Arena we Wrocławiu w dniach 10-11 czerwca odbędzie się motoryzacyjna impreza Ultrace 2023. To wydarzenie, podczas którego można zobaczyć ponad 1000 samochodów po wyjątkowych przeróbkach. Wśród aut pojawi się piekielnie mocny Volkswagen Golf R Hurricane.

Volkswagen Golf R Hurricane to wyjątkowa odmiana najmocniejszej produkowanej seryjnie wersji kompaktowego auta marki z Wolfsburga. Auto jest dziełem praktykantów Volkswagen Group Retail Germany i powstało tylko w jednym egzemplarzu. Przy jego budowie uczniowie współpracowali ze specjalistami z Volkswagen R oraz kierowcą wyścigowym, Bennym Leuchterem, a także znanym influencerem, Rickiem RD48. Więcej o przeróbkach samochodów piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Nazwa Hurricane nie została wybrana przypadkowo – to m.in. nawiązanie do Lamborghini Huracan, a także innych modeli marek Grupy Volkswagen, których nazwy pochodzą od wiatrów (Scirocco, Passat czy Bora). Wyjątkowy Golf wyróżnia się nie tylko kolorem lakieru czy zestawem spoilerów. Na karoserii zastosowano czarną grafikę i wstawki z włókna węglowego, z którego wykonano również maskę, dach i tylną klapę. Na przednie i tylne błotniki trafiły poszerzenia.

W kabinie także zagościły poważne przeróbki. Seryjne siedzenia wymieniono na wyczynowe kubełki Recaro, wszelkie powierzchnie w kabinie (włącznie z deską rozdzielczą i tunelem środkowym) zostały obłożone czarno-zieloną poszyciem, usunięto tylną kanapę oraz zamontowano we wnętrzu klatkę bezpieczeństwa.

Zmiany objęły także benzynowy silnik 2.0 TSI – zamiast 320 KM, jak w seryjnie produkowanym Golfie R, jednostka napędowa generuje 526 KM. Napęd trafia na cztery koła poprzez dwusprzęgłową skrzynię DSG. Twórcy tego ultramocnego samochodu nie podają dokładnej prędkości maksymalnej, ale wiadomo, że przekracza ona 300 km/h. O odpowiednie brzmienie dba układ wydechowy firmy Akrapovic.

Ultrace w Tarczyński Arena we Wrocławiu

Impreza Ultrace to niezwykłe wydarzenie motoryzacyjne. Z tej okazji do Polski przyjeżdża setki starannie wyselekcjonowanych samochodów z całej Europy. Na każdą z edycji Ultrace napływa kilkanaście tysięcy zgłoszeń właścicieli wyjątkowych aut. Dodatkowo na miejscu można zobaczyć pokazy driftingu w wykonaniu najlepszych kierowców, organizowane są strefy specjalne i mnóstwo innych atrakcji.

Zobacz wideo Pościg za 23-latkiem uciekającym w BMW
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.