Tragedia podczas prac polowych. Ciągnik rolniczy śmiertelnie przygniótł kierowcę

W powiecie tarnowskim doszło do tragicznego zdarzenia podczas prac polowych. Starszy mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Wskutek doznanych obrażeń zginął na miejscu.

W poniedziałek 5 czerwca w godzinach popołudniowych dyspozytor numeru alarmowego został powiadomiony o wypadku podczas prac polowych w Lubince, w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Zespoły ratownictwa medycznego, strażacy oraz policjanci po pojawieniu się we wskazanym miejscu, zastali przewrócony traktor marki Ursus oraz seniora, który doznał poważnych obrażeń wewnętrznych.

Z komunikatu prasowego małopolskiej policji dowiadujemy się, że ratownicy, którzy przyjechali na miejsce nie byli w stanie pomóc starszemu mężczyźnie. 78-latek zmarł na miejscu. Policjanci podczas oględzin otoczenia, w którym wydarzyła się ta tragedia ustalili, że senior podczas zjeżdżania ciągnikiem rolniczym ze wzniesienia, ciągnąc za traktorem przyczepę z sianem stracił kontrolę nad zespołem pojazdów.

Traktor przewrócił się i przygniótł zeskakującego z niego kierowcę. W związku ze śmiertelnym wypadkiem skierowani na miejsce zostali policjanci z zespołu dochodzeniowo-śledczego, którzy prowadzili tam oględziny z udziałem prokuratora rejonowego

Zachowanie bezpieczeństwa podczas wykonywania prac polowych

Kierujący ciężkim sprzętem zawsze powinni zachować ostrożność podczas prac polowych i przestrzegać zasad bezpieczeństwa zarówno podczas jazdy, jak i w czasie prowadzonych prac. Ponadto, zanim wyruszy się maszyną rolniczą na drogę, należy upewnić się, że jest ona sprawna i kierowanie nią nie zagraża bezpieczeństwu. Pojazdy powinny spełniać określone wymagania techniczne, takie jak sprawnie działające światła, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy, a także mieć zamocowany w widocznym miejscy trójkąt ostrzegawczy wyróżniający pojazdy wolnobieżne.

Osobami szczególnie narażonymi na niebezpieczeństwo są dzieci. Pracujący w polu rodzice lub opiekunowie powinni zawsze pamiętać, aby w stacyjce pojazdu nie pozostawiać kluczyków. Kolejna z ważnych zasad pozwalających uniknąć tragedii, jest sprawdzenie przed uruchomieniem silnika maszyny, czy w jej bliskim otoczeniu znajdują się ludzie, którzy mogliby zostać potrąceni lub przejechani. O niebezpiecznych zdarzeniach z udziałem pojazdów i maszyn rolniczych piszemy na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Traktorzysta jechał zygzakiem i śpiewał