Kradli auta japońskie, koreańskie i niemieckie. Gang złodziei samochodów rozbity

Podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie kradli samochody różnych marek, zostali zatrzymani dzięki współpracy CBŚP, KSP i Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało, że wielomiesięczna współpraca z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji, doprowadziła do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Warszawie i jej najbliższej okolicy. Złodzieje włamywali się i kradli samochody marek japońskich, koreańskich i niemieckich, a członkowie gangu legalizowali auta pochodzące z przestępstw lub sprzedawali na części.

Śledczy ustalili, że samochody były kradzione z niestrzeżonych parkingów lub z prywatnych posesji. Przestępcy do włamań używali m.in. specjalistycznych narzędzi elektronicznych. Auta przewożono do dziupli, gdzie następnie z podzespołów usuwano numery identyfikacyjne, a także poddawano pojazdy demontażowi.

 
Działania przeprowadzone na terenie województwa mazowieckiego. Tam policjanci CBŚP i KSP zatrzymali 11 osób, wśród nich 49-letniego Pawła W. ps. Waler. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego w przeszłości był karany za kradzieże pojazdów. Podczas akcji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. 2 zagłuszarki GPS, podzespoły i części samochodowe oraz 7 pojazdów wartych ponad 600 tys. zł, które zostaną poddane badaniom przez biegłego czy nie ingerowano w pola numeryczne cech identyfikacyjnych części tych samochodów.

Zarekwirowane samochody to m.in.: Nissan Qashqai, Mazda CX-5, Toyota RAV4 i Lexus RX

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, paserstwa czy prania pieniędzy pochodzących z przestępstw. Łącznie 11 zatrzymanym przedstawiono 30 zarzutów. Postanowieniem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa troje z nich zostało tymczasowo aresztowanych, wobec pozostałych osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Więcej o pojazdach pochodzących z kradzieży piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.