Kolarz Michał Kwiatkowski ma nowy samochód. To pierwsze takie auto w Polsce

Mistrz Świata w kolarstwie został pierwszym polskim klientem, który odebrał kluczyki do wielozadaniowej terenówki marki Ineos Automotive. Michał Kwiatkowski samodzielnie wybrał specyfikację swojego Grenadiera, którym z łatwością będzie mógł przewozić sprzęt sportowy.

Ineos Grenadier 4x4 w wersji wyposażenia Fieldmaster umożliwiającej demontaż dachu, w kolorze Inky Black, to pierwszy egzemplarz, jaki trafił do polskiego klienta. Pojazd należy do kolarza szosowego Michała Kwiatkowskiego. Wybór samochodu nie jest przypadkowy - znany sportowiec jest członkiem drużyny Ineos Grenadier Cycling Team. Więcej ciekawostek ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ineos Grenadier to samochód zbudowany od podstaw, stworzony z myślą o zaspokojeniu popytu na wytrzymały, sprawny i wygodny pojazd do jazdy w każdych warunkach. Idea ta spodobała się Michałowi Kwiatkowskiemu, który był jednym z pierwszych klientów na świecie, który złożył zamówienie na własnego Grenadiera.

Dla mnie Grenadier to po prostu pojazd, którym można przejechać dookoła świata. Gdyby bohater Juliusza Verne'a był w jego posiadaniu, bylibyśmy pewni, że ukończy swoje wyzwanie w 80 dni. To po prostu narzędzie podróżnika, które sprawdzi się w każdym terenie, pod każdą szerokością i długością geograficzną

- powiedział Michał Kwiatkowski, który wyjechał swoim samochodem z salonu w Warszawie.

Ineos Grenadier Ineos będzie mieć więcej wszędołazów. Buduje elektryczną terenówkę

Specjalistyczna terenówka

Ineos Grenadier to wytrzymały pojazd terenowy, wyceniony na minimum 54 720 euro za podstawową konfigurację. Podwozie oparto na ramie drabinowej o pełnym przekroju skrzynkowym. Osie są z litego materiału, skrzynia rozdzielcza jest dwubiegunowa, a blokowane mechanizmy różnicowe mogą być aż trzy. Do wyboru są sześciocylindrowe silniki benzynowe lub wysokoprężne produkcji BMW o pojemności trzech litrów z turbodoładowaniem, które zostały gruntownie zmodyfikowane i skalibrowane pod kątem zastosowania w samochodzie terenowym. Każdego Grenadiera można z łatwością dostosować do specyficznych wymagań. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o: