Renault Rafale - tak będzie się nazywać nowy SUV coupe. Zobacz wideo zapowiedź auta

Renault zapowiada nowego SUV-a coupe, który będzie pozycjonowany w klasie wyższej. Samochód otrzyma nazwę Rafale, która nawiązuje do historii Renault jako producenta silników lotniczych w latach 30. ubiegłego wieku.

Francuzi w niedzielę 18 czerwca przedstawią nowy samochód segmentu D. Przedpremierowy pokaz Renault Rafale odbędzie się podczas rozpoczęcia 54. Międzynarodowego Salonu Aeronautyki i Kosmosu w Le Bourget, pod Paryżem. Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W komunikacie prasowym czytamy, że Renault Rafale uzupełni rodzinę modeli z hybrydowym napędem E-Tech zbudowanych na platformie CMF-CD. Rafale zajmuje pozycję nowego sztandarowego modelu w gamie Renault po 5-miejscowym SUV-ie Austral oraz dużym 5- i 7-miejscowym SUV-ie Espace. Pojazd ten wzmocni ofensywę francuskiej marki w segmencie D.

Inspiracją do wyboru nazwy była chlubna przeszłość Renault w dziedzinie aeronautyki. Trzeba cofnąć się w czasie aż do początku XX wieku, by zrozumieć, co łączy Renault z lotnictwem. W owym czasie Renault było pionierem w dziedzinie produkcji silników spalinowych do samochodów, ale również do pociągów (tzw. Autorail) i do samolotów. W roku 1933 Renault kupuje Caudron, firmę produkującą samoloty – w ten sposób powstaje spółka Caudron-Renault. Wszystkie samoloty noszą nazwy wiatrów. Jednomiejscowy samolot sportowy C460, zaprojektowany z myślą o biciu rekordów, w 1934 roku staje się modelem Rafale.

Nowym modelem samochodu Renault nawiąże bezpośrednio do swej historii. Co ciekawe, podobno designerzy odpowiedzialni za projekt nadwozia samochodu, podczas pracy inspirowali się kultowym samolotem Caudron. Zaprezentowana sylwetka zakamuflowanego pojazdu niewiele jednak zdradza. W artykule wykorzystano zdjęcia producenta.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.