Uwaga, kierowcy. Rolnicy zablokują węzeł ważnej trasy ekspresowej. Utrudnienia na S3

GDDKiA ostrzega kierowców planujących podróż drogą ekspresową S3. Na poważne utrudnienia trzeba liczyć się na jednym z węzłów w powiecie zielonogórskim. Blokada węzła potrwa kilka godzin.

Blokada drogi ekspresowej nieopodal Zielonej Góry — takie ostrzeżenie przekazuje oddział GDDKiA w Zielonej Górze. W poniedziałek 24 kwietnia rolnicy w ramach protestu zablokują węzeł Sulechów w ciągu drogi ekspresowej S3. Warto zatem zaplanować objazdy, by nie utknąć w korku (z pewnością przyda się aplikacja nawigacyjna w smartfonie z funkcją aktualizacji informacji o natężeniu ruchu drogowego).

Zobacz wideo Ucieczka pijanego

Rolnicze protesty zaplanowano w godzinach 10-14. W tym czasie blokowane będą ronda oraz droga pomiędzy rondami przy drodze ekspresowej S3. Blokada obejmie skrzyżowanie ul. Odrzańskiej z drogą krajową 32 oraz połączenie ul. Warszawskiej z drogą w kierunku Cigacic. Wszystko po to, by uniemożliwić wjazd oraz zjazd z drogi ekspresowej S3 z kierunku Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. Utrudnienia dotyczą także podróżujących w kierunku Poznania i Sławy.

Władze gminy Sulechów doszły do porozumienia z organizatorem. W trakcie protestów zapewni czasową przejezdność węzła drogowego na drodze S3. O każdej pełnej godzinie rolnicy zwolnią blokadę na 15 minut, aby przepuścić oczekujące samochody.

Blokada węzła drogowego drogi ekspresowej S3 to część ogólnopolskiej akcji protestacyjnej rolników sprzeciwiających się polityce rządu wobec importu zboża z Ukrainy. Przez ostatnie kilkanaście dni demonstrowali na przejeździe przy linii kolejowej w Hrubieszowie w pobliżu przejścia granicznego z Ukrainą. - Powołamy pogotowie strajkowe, które będzie gotowe do strajku każdego dnia – zapowiedział 23 kwietnia w Hrubieszowie Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.