Młody kierowca się nie popisał. Czeka go trzymiesięczny rozbrat z prawem jazdy

Policjanci z Hajnówki przerwali niebezpieczną jazdę w wykonaniu młodego kierowcy. 22-latek z powodu znacznego przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez najbliższe trzy miesiące nie może siadać za kierownicą.

Rozwagi i ostrożności podczas jazdy samochodem marki Audi, zabrakło pewnemu 22-latkowi. Młody mężczyzna ignorujący przepisy ruchu drogowego, na przesadnie szybkiej jeździe został przyłapany przez hajnowskich policjantów w Dubiczach Cerkiewnych (woj. podlaskie).

Pomiar wykonany przez policjantów kontrolujących szybkość pojazdów przy użyciu ręcznika miernika prędkości, wykazał 101 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 kilometrów na godzinę. Mieszkaniec województwa małopolskiego prowadzący białego SUV-a, za przekroczenie prędkości o 51 km/h w obszarze zabudowanym został ukarany zgodnie z obowiązującym taryfikatorem. Otrzymał mandat w wysokości 1500 zł, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 13 punktów karnych.

Dodatkowo 22-latek przez najbliższe 3 miesiące będzie miał czas na przypomnienie sobie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze w związku z popełnionym wykroczeniem zatrzymali nieodpowiedzialnemu mężczyźnie prawo jazdy. 

Warto mieć świadomość, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, w przypadku wystąpienia zagrożenia na drodze, odbiera kierowcy możliwość skutecznej reakcji. Szczególnie ważne jest to w obszarach zabudowanych, gdzie występuje duże niebezpieczeństwo pojawienia się przed autem pieszego lub innej przeszkody. Zachowując bezpieczną prędkość oraz dostosowując ją do warunków panujących na drodze, zmniejszamy ryzyko wypadku. Więcej wiadomości na temat piratów drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo 30 punktów karnych i 4 tys. zł mandatu dla pirata drogowego
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.