Toyota polubiła auta elektryczne. Ofensywa z prądem

Każda elektryczna Toyota to Toyota bZ. Wkrótce będzie ich znacznie więcej niż dobrze znany bZ4X. Japończycy szykują aż dziesięć nowych modeli, które pojawią się w ciągu kilku najbliższych lat. Dwa z nich już w przyszłym roku.

Dwa z dziesięciu. A ściślej dwa nowe elektryczne modele Toyoty trafią na chiński rynek już w 2024 r. Do 2026 r. będzie ich zaś dziesięć. Wszystkie z rodziny bZ. Wszystkie zasilane prądem.

Zobacz wideo Toyota z USA

Podczas salonu samochodowego w Szanghaju Japończycy pochwalili się dwoma konceptami bZ FlexSpace Concept i bZ Sport Crossover Concept. Pierwszy z nich to SUV a drugi zaś to crossover. Proste? Różnice pomiędzy SUVem a crossoverem wedle Toyoty? Najłatwiej dostrzec je na zdjęciach.

Toyota twierdzi, iż w modelu o sportowym charakterze (czyli crossoverze produkowanym przez FAW Toyota Motor) można liczyć na "aktywną stylistykę i osobistą przestrzeń dla młodszych klientów". W SUVie (produkcję rozpocznie w 2024 r. GAC Toyota Motor) zaś zadbano o koncepcję "przytulnego domu dla rodzin, przyjaciół i par". Tyle i aż tyle.

Na więcej szczegółów trzeba poczekać do przyszłego roku. Na pocieszenie pozostaje obietnica Toyoty. W materiałach prasowych nie zabrakło wzmianki o przyspieszeniu rozbudowy gamy aut elektrycznych wspólnie z lokalnymi chińskimi partnerami. A czy skorzystają na tym kierowcy w Europie? Zapewne w europejskiej części Rosji, gdzie import równoległy trwa w najlepsze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.