Podczas kontroli podał dane brata. Funkcjonariusze nie dali się zwieść

Zatrzymany do kontroli kierowca Jaguara, który miał na sumieniu więcej niż tylko wykroczenie drogowe, liczył na uniknięcie kary. Podał dane osobowe swojego brata, ale funkcjonariusze nie dali się zwieść.

Inspektorzy CANARD kontrolujący prędkość pojazdów na trasie S2 Południowej Obwodnicy Warszawy, namierzyli kierującego samochodem marki Jaguar, który przekroczył dozwoloną prędkości o 49 km/h. Funkcjonariusze nakazali zmotoryzowanemu zatrzymanie pojazdu. Podczas kontroli drogowej kierujący sedanem twierdził, że nie ma przy sobie żadnych dokumentów, gdyż zapomniał ich wziąć z domu. Podał inspektorom dane osobowe, które zostały zweryfikowane w systemie informatycznym.

Funkcjonariusze nie stracili czujności i odkryli, że mężczyzna posłużył się nie swoimi danymi osobowymi. Wyszło na jaw, że mężczyzna wykorzystał personalia swojego brata, a wszystko w celu uniknięcia kary. Próba ta jednak nie powiodła się, a kłamca i pirat drogowy w jednym przysporzył sobie kłopotów.

Mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Jak czytamy w komunikacie prasowym na temat tej kontroli, kierowca w marcu miał dwukrotnie wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, w każdym przypadku na okres 12 miesięcy. Za przekroczenie prędkości, które nie było jego pierwszym w ostatnim czasie, otrzymał podwojoną grzywnę w tzw. recydywie, w wysokości 2000 zł i 11 punktów karnych. Na tym jednak nie koniec. Prowadzony samochód nie miał ważnych badań technicznych.

Dalsze czynności z kierującym, dotyczące prowadzenia pojazdu pomimo sądowego zakazu, przeprowadzili policjanci. Mężczyzna poniesie konsekwencje w związku z popełnieniem przestępstwa naruszając art. 244 Kodeksu karnego mówiący o tym, że kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego przez sąd zakazu, podlegają każe ograniczenia wolności na okres od 3 miesięcy do lat 5. Sąd orzeka również środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Więcej wiadomości na temat motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Hulajnogą pod prąd na trasie szybkiego ruchu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.