Miesiącami nie oddawał wynajętego auta. Forda ostatecznie odzyskali policjanci

Policjanci z Krakowa, w ramach prowadzonego dochodzenia odzyskali Forda Focusa wartego 115 tys. zł. Samochód ukrywał klient, który go wcześniej wynajął. Podejrzany usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mu mienia.

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie rozwiązali sprawę, która dotyczyła bezprawnego przetrzymywania cudzego samochodu osobowego. W dniu 6 kwietnia przedstawiciel firmy zajmującej się wynajmem pojazdów złożył zawiadomienie o przywłaszczeniu Forda Focusa przez jednego z klientów. Wartość kompaktowego samochodu została oszacowana na 115 tysięcy złotych.

Zawiadamiający zaznaczył, że klient pomimo wygaśnięcia umowy najmu i upływu kilku miesięcy, a także kilkukrotnych wezwań do zwrotu pojazdu wysyłanych przez kancelarię adwokacką, nie oddał wynajętego samochodu. Wyraźnie nie miał zamiaru tego robić ponieważ dodatkowo unikał jakiegokolwiek kontaktu.

Jak czytamy w komunikacie prasowym na temat tej sprawy, policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego krakowskiej komendy powiatowej ustalili prawdopodobne miejsce znajdowania się samochodu. W wyniku współpracy z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach Forda zlokalizowano na terenie powiatu myślenickiego. Myśleniccy stróże prawa, na terenie posesji wskazanej przez krakowskich policjantów, ujawnili wśród innych zaparkowanych pojazdów, utraconego Forda Focusa. Na miejscu zastali 54-letniego mężczyznę, którego dane zgadzały się z tymi na umowie najmu samochodu. Odzyskany pojazd został na miejscu przekazany przedstawicielowi pokrzywdzonej firmy.

W dniu 11 kwietnia śledczy przedstawili 54-latkowi zarzut przywłaszczenia powierzonego mu mienia w postaci samochodu osobowego. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Więcej wiadomości o kradzionych samochodach znajdziesz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pościg za skradzionym SUV-em. Auto rozbite, złodzieje złapani
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.