Ile można zarobić na odholowanych autach? Warszawa ustanowiła nowy rekord

Warszawa chwali się nowym rekordem sprzedaży samochodów odholowanych z ulic i przejętych przez miasto. Okazuje się, że w tegorocznym marcowym przetargu sprzedano aż 69 pojazdów. Do miejskiej kasy trafiło kilkaset tysięcy złotych.

Warszawa nabiera doświadczenia w sprzedaży samochodów, które po odholowaniu przeszły na własność miasta. Jesienią 2021 r. w pierwszym przetargu wystawiono zaledwie 8 pojazdów i ostatecznie zainkasowano ponad 92 tys. zł (sprzedano 7 aut). W kolejnych postępowaniach przybywało samochodów. Wiosną 2022 r. udało się sprzedać 5 z 16 samochodów za nieco ponad 8 tys. zł. Jesienią 2022 r. aż 41 z 47 pojazdów. Wówczas ustanowiono rekord. Do miejskiej kasy trafiło ponad 350 tys. zł.  

Zobacz wideo Parkowanie

Rekord udało się pobić już w kolejnym przetargu, który odbył się w marcu 2023 r. Wówczas wystawiono aż 77 samochodów i motocykl. Chętni złożyli ponad 830 ofert, z których 811 spełniało wymogi proceduralne. Do nabywców trafiło łącznie 69 pojazdów.

Auto wystawione na licytację przez ZDMAuto wystawione na licytację przez ZDM Fot. ZDM

Auto wystawione na licytację przez ZDMAuto wystawione na licytację przez ZDM Fot. ZDM

Auto wystawione na licytację przez ZDMAuto wystawione na licytację przez ZDM Fot. ZDM

Auto wystawione na licytację przez ZDMAuto wystawione na licytację przez ZDM Fot. ZDM

Bój o Toyotę RAV4

Jakie auto wzbudziło największe zainteresowanie? Az 58 osób złożyło oferty na Toyotę RAV4 z 2005 r. Zwycięzca zaproponował 13,5 tys. zł. 41 oferentów starało się o Suzuki Swift (wygrała mieszkanka Warszawy, proponując 10 tys. zł). Na zakup Mazdy 323 złożono zaś 28 ofert (sprzedana za 3666 zł), a na Seata Leon 17 propozycji. Kilkunastu chętnych rywalizowało także o BMW serii 3 (sprzedano je za 18,5 tys. zł).

Sporym zainteresowaniem cieszył się także leciwy Polonez Caro. Najwyższą z 18 złożonych ofert okazała się propozycja mieszkańca Warszawy, który przebił ofertę z Łukowa o nieco ponad 200 zł. Na tej transakcji Warszawa zyskała 6,3 tys. zł.

Najdroższe auto z odholowanych? Skoda z 2019 r.

Najdroższym autem z pierwszej tegorocznej wyprzedaży została Skoda Fabia, o którą rywalizowało trzech zainteresowanych. Zwycięzca zaproponował 32 840 zł za samochód z 2019 r z silnikiem 1.0 l.

Nie wszystkie samochody wzbudziły zainteresowanie oferentów. Nie złożono ofert na zakup takich aut jak m.in. Alfa Romeo 166, Audi A4, Audi A6, Chrysler Voyager, Citroen Berlingo, Fiat Punto, Ford Fiesta czy Mazda 5. Otwartą kwestią pozostaje, czy trafią na kolejną aukcję, czy też miasto zdecyduje się na złomowanie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA