Drogowcy rozcięli most przez Wisłę. Niezwykły widok na drodze krajowej

Kierowcy w Sandomierzu mogą od wielu lat podziwiać zamknięty dla ruchu most drogowy na Wiśle. Stara przeprawa wkrótce trafi na złom. Podczas prac rozbiórkowych wreszcie udało się rozciąć starą konstrukcję. Wykonawca pochwalił się zdjęciami.

By przeprawić się przez Wisłę w Sandomierzu należy wybrać drogę krajową nr 77. W miejscu przeprawy można podziwiać dwa mosty drogowe, z których tylko jeden jest czynny. Przejazd możliwy jest tylko nowszym mostem wybudowanym w 2011 r. Stary most ze względu na zły stan techniczny wyłączono zaś z ruchu już w 2013 r. Po latach wreszcie doczeka się następcy.

Zobacz wideo

GDDKiA zdecydowała się na dość nietypową inwestycję budowlaną. Uznano, że wystarczy tylko wymienić same przęsła. Będą umieszczone na istniejących podporach, które w trakcie prac budowlanych zostaną wzmocnione. To z pewnością także spora oszczędność czasu i pieniędzy.

W trakcie prac rozbiórkowych tymczasowo przeniesiono sieci kanalizacyjne, wodociągowe i komunikacyjne. Wszystkie z wyjątkiem gazociągu przełożono do nowego obiektu. Rury instalacji gazowej poprowadzono zaś kilkanaście metrów pod dnem rzeki.

Most Pelješac W lipcu Chorwacja otwiera nowy most. To duże ułatwienie dla turystów

Stare przęsła udało się już rozciąć. Po ich demontażu drogowcy zainstalują nowe, które wizualnie będą zbliżone do mostu wybudowanego w 2011 r. Na całą konstrukcję poczekamy do drugiej połowy przyszłego roku. GDDKiA obiecuje, że w 2024 r. kierowcy zyskają dwujezdniową przeprawę w ciągu drogi krajowej nr 77.