Młodzi kierowcy ścigali się w mieście. Ulica służyła im za tor wyścigowy

Policjanci opublikowali nagranie pochodzące z monitoringu miejskiego, na którym widać moment zatrzymania dwóch samochodów do kontroli drogowej. Za kierownicami aut siedzieli młodzi ludzie, którzy na ulicy urządzili sobie wyścig.

W środę 22 marca w godzinach wieczornych dwóch młodych kierowców postanowiło pościgać się po Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie). Poszukiwaczom adrenaliny nieodpowiedzialne zachowanie nie uszło jednak płazem. Zabawę przerwali policjanci drogówki ustawieni przy jezdni na ulicy Towarowej, którzy prowadzili kontrolę prędkości pojazdów.

Pomiar prędkości nadjeżdżających aut wykazał 111 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Zarówno 25-letni kierujący Oplem Vectrą, jak i jadący sąsiednim pasem ruchu 24-letni kierujący Oplem Astrą, zostali zatrzymani.

Funkcjonariusze podczas rozmowy z młodymi ludźmi uzyskali potwierdzenie, że chodziło o wyścig. Obaj mężczyźni zgodnie z aktualnym taryfikatorem zostali ukarani mandatami w kwocie 2000 złotych, a ich indywidualne konta zasiliło po 14 punktów karnych, które skasują się dopiero po upływie dwóch lat (okres liczony od dnia opłacenia mandatu). Dodatkowo kierowcom rażąco lekceważącym przepisy ruchu drogowego zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Zobacz wideo Młodzi kierowcy ulice potraktowali jak tor wyścigowy

Szybka jazda może doprowadzić do tragedii

Policjanci przy komunikatach dotyczących zbyt szybkiej jazdy zwracają uwagę, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Jedną z głównych przyczyn nieszczęśliwych zdarzeń jest nadmierna prędkość, a do wykroczeń dotyczących jazdy z wysokimi prędkościami dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości, musi liczyć się z karą finansową i punktami karnymi. Aby stracić prawo jazdy, wystarczy popełnić dwa wysoko punktowane wykroczenia w ruchu drogowym i przekroczyć dopuszczalną przepisami pulę 24 punktów karnych.

Więcej wiadomości na temat piratów drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.