Zmiany na trasie S7 koło Modlina. 23 marca zostanie zamknięta jedna jezdnia

Kierowcy korzystający z trasy S7 prowadzącej na północ od Warszawy, od dwóch dni narzekają na korki. Jutro może być jeszcze gorzej, bo zostanie zamknięta jezdnia prowadząca w kierunku stolicy.

Na odcinku trasy S7 Modlin-Czosnów jest ważny mazowiecki węzeł komunikacyjny łączący drogi S7 oraz DK62. Siódemka prowadząca w kierunku Gdańska, mimo odciążenia przez autostradę A2, wciąż jest główną trasą prowadzącą ze stolicy na północ. Poza tym korzystają z niej turyści dojeżdżający do podwarszawskiego lotniska Modlin.

Zobacz wideo

Więcej informacji o organizacji ruchu i remontach dróg w Polsce znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Od września 2022 roku pomiędzy Modlinem a mostem w Zakroczymiu są prowadzone prace związane z rozbudową węzła Modlin. Wykonawcą robót jest spółka Budimex. Fragment trzypasowej drogi ekspresowej miał być gotowy na koniec 2023 r. i kosztować 600 mln zł, jednak firma już dawno temu złożyła roszczenia o wydłużenia czasu na ukończenie prac oraz dodatkowe środki finansowe. Właśnie rozpoczął się kolejny etap budowy trasy, dlatego kierowcy podróżujący drogą S7 muszą się liczyć z utrudnieniami.

Niedawno GDDKiA poinformowała, że 20 marca 2023 r. została wyłączona jezdnia S7 prowadząca w kierunku Gdańska, a kierowcy używają drogi zbiorczo-rozprowadzającej równoległej do S7 oraz i nowego fragmentu DK62. Już w czwartek czeka ich kolejna zmiana.

23 marca zostanie zamknięta jezdnia S7 w kierunku Warszawy pomiędzy węzłem Modlin a mostem w Zakroczymiu. Ruch w obu kierunkach przejmie sąsiednia jezdnia. To może oznaczać korki w obie strony, zwłaszcza w najbliższy piątek.

Na trasie S7 będą zmiany w poniedziałek, czwartek i kolejny poniedziałek

W poniedziałek 27 marca nastąpi kolejna zmiana organizacji ruchu w okolicy węzła Modlin. Dotychczasowe skrzyżowanie S7 i DK62 będzie zmienione na nowe skrzyżowanie na poziomie terenu i wyposażone w sygnalizację świetlną. Prędkość zostanie na tym odcinku ograniczona do 50 km/h.

Wszystkie zmiany są związane z wykańczaniem kolejnych fragmentów trasy S7. Żeby zmiany były możliwie czytelne dla kierowców, wykonawca usuwa stare i instaluje nowe oznakowanie poziome oraz ustawia tymczasowe bariery.

Mimo to kierowcy wybierający się w okolice Modlina powinni uzbroić się w cierpliwość, zwolnić i pamiętać, żeby nie jeździć na pamięć, bo czekają ich ciągłe zmiany. Już w tej chwili Mapy Google informują o zwiększonym natężeniu ruchu na tym odcinku drogi S7.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.