Groźna kolizja Tirów w Barwinku na DK 19. 62-letni Turek otrzymał 5 tys. zł mandatu [WIDEO]

Do zdarzenia doszło w zeszły wtorek w Barwinku na drodze krajowej nr 19. 62-letni obywatel Turcji włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu zestawowi, co doprowadziło do kolizji. Na szczęście kierowcy nie odnieśli obrażeń.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 7 marca około godziny 12:30 w pobliżu stacji paliw BP w Barwinku (gm. Dukla, woj. podkarpackie), na drodze krajowej nr 19, niedaleko przejścia granicznego ze Słowacją. Moment kolizji uchwyciła kamera monitoringu wspomnianej stacji.

Więcej informacji z polskich dróg znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Na nagraniu widzimy włączającego się do ruchu Mercedesa Actrosa należącego do tureckiej firmy transportowej. 62-letni kierowca zakończył właśnie pauzę na stacji i wyruszył w dalszą drogę. Niestety, nie zachował szczególnej ostrożności, co doprowadziło do kolizji.

 

33-letni obywatel Rumunii kierujący nadjeżdżającym z prawej strony Volvo FH, nie zdążył odpowiednio zareagować. Szofer wcisnął pedał hamulca i nieznacznie odbił w prawo, co jednak nie uchroniło go przed kolizją. Po uderzeniu zestaw zjechał do przydrożnego rowu i finalnie przewrócił się na prawą stronę.

Na szczęście kierowcy nie odnieśli obrażeń. Jak przekazuje portal Krosno112.pl, wstępnie ustalono, że turecka ciężarówka przewoziła napoje, natomiast w naczepie Volvo znajdowała się zapakowana w big bagach sypka substancja chemiczna.

Na miejsce wezwano służby m.in. strażaków z OSP KSRG Tylawa oraz JRG Krosno, a także pogotowie ratunkowe i policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Krosno. Ci ostatni zajęli się zbadaniem sprawy i ustaleniem winnego. Jak informuje portal 40ton.net, po przeprowadzeniu niezbędnych czynności uznali, że to 62-letni Turek odpowiada za spowodowanie kolizji. Za wymuszenie pierwszeństwa przy włączaniu się do ruchu został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. złotych i 12 punktami karnymi. Tak wysoka stawka wynikała z tytułu spowodowania bardzo dużego zagrożenia w ruchu lądowym.

Warto zaznaczyć, że policja może nałożyć punkty karne także na kierowców z zagranicy. W przypadku przekroczenie limitu kierowca musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdu na terenie Polski.

OFERTY AVANTI24.PL: W tych sukienkach dojrzałe kobiety wyglądają o kilka lat młodziej! Kopertowa wyszczupla i podkreśla biust

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.