45-latek z Passata staranował radiowóz. Policjanci musieli użyć broni

Pięć lat więzienia grozi 45-letniemu kierowcy Volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci rozpoczęli pościg, podczas którego mężczyzna staranował ich radiowóz, próbując zepchnąć go do rowu. Nie obyło się bez użycia broni.

Praca policji wiąże się z dużym ryzykiem. Funkcjonariuszom zdarza się interweniować w przypadkach agresywnych kierowców, którzy chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny, nie cofną się przed niczym. Przekonali się o tym policjanci z Namysłowa.

Więcej doniesień o policyjnych akcjach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Pościg za 45-latkiem z Passata

Funkcjonariusze podczas nocnej zmiany 4 marca patrolowali okoliczne drogi w gminie Pokój (woj. opolskie). Przed godziną 1:00 zauważyli Volkswagena Passata. Gdy tylko jego kierowca dostrzegł radiowóz, zaczął gwałtownie przyspieszać. To zaniepokoiło policjantów, którzy automatycznie podjęli próbę zatrzymania, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe.

Kierujący jednak nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, dlatego też postanowili zrównać się z jego samochodem i nakazali mu się zatrzymać. W tym momencie mężczyzna gwałtownie skręcił w lewo i taranując radiowóz próbował zepchnąć go z jezdni. Jego plan nie wypalił.

Zobacz wideo

Kierujący sam stracił panowanie nad swoim Passatem i zjechał na pobocze. Wówczas policjanci wybiegli z radiowozu, próbując zatrzymać mężczyznę. 45-latek widząc, co się dzieje, ruszył z miejsca wprost na interweniującego policjanta. Na szczęście funkcjonariusz w porę zareagował na zagrożenie, strzelając w opony Volkswagena, co skutecznie uniemożliwiło kierowcy dalszą jazdę. W efekcie mieszkaniec powiatu kluczborskiego został zatrzymany.

Jak się okazało, mężczyzna był na warunkowym zwolnieniu oraz posiadał przy sobie amfetaminę. Co więcej, miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 45-latek usłyszał łącznie 5 zarzutów:

  • Narażenie na utratę życia i zdrowia policjantów,
  • Zmuszenie do zaniechania czynności służbowych,
  • Posiadanie amfetaminy,
  • Kierowanie pojazdem pomimo zakazu,
  • Uszkodzenie radiowozu.

Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 5 lat więzienia.

OFERTY AVANTI24.PL: Nowa kolekcja BOLA by Bajer Ola to odpowiedź na obecne trendy. Projekty zachwycają kolorem i łańcuchowym wzorem!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.