Sprawdź co potrafisz. 2000 jazd testowych w 2 dni

Trwa odliczanie do wyjątkowej imprezy dla miłośników samochodów elektrycznych. Już 26 maja na torze Modlin odbędzie się EV Experience. W ciągu dwóch dni będzie można sprawdzić najnowsze samochody elektryczne oferowane w Polsce. Dla chętnych przygotowano ponad 2000 jazd testowych.

Druga edycja EV Experience odbędzie się w dniach 26-27 maja na torze Modlin. Wydarzenie organizowane przez Fundację EV Klub Polska oraz PSPA to dobra okazja, by sprawdzić najnowsze elektryczne pojazdy oferowane w Polsce. Organizatorzy zapowiadają jazdy testowe nie tylko samochodami na prąd, ale także elektrycznymi rowerami i hulajnogami.

Pojazdy będzie można sprawdzić w dwóch częściach toru. Wydzielono sekcję sportowo-treningową oraz treningową. Pierwsza z nich to odcinek o długości 1,2 km z 22 zakrętami. Drugi jest dłuższy, gdyż mierzy 2,4 km i zawiera cztery płyty poślizgowe i kurtyny wodne. To dobre miejsca na sprawdzenie swoich umiejętności za kierownicą. Tegoroczną nowością będzie tor off-roadowy przeznaczony dla uterenowionych pojazdów elektrycznych.

Zobacz wideo

Maciej Mazur, dyrektor zarządzający z PSPA zachęca do odwiedzin - "Pierwsza edycja EV Experience udowodniła, że zainteresowanie zeroemisyjnymi pojazdami w Polsce jest bardzo duże. W wydarzeniu wzięło ponad 2 000 gości, którzy mieli do dyspozycji 34 testowe pojazdy elektryczne, za których kierownicami pokonali łącznie ponad 5 500 kilometrów w łącznym czasie 27 godzin. W tym roku dla odwiedzających przygotowaliśmy szereg nowych atrakcji. Znacznie zwiększyliśmy liczbę zaplanowanych jazd testowych, będzie też strefa EXPO z kilkudziesięcioma markami, strefa elektrycznych dostawczaków i jednośladów. Dla rodzin, w ramach motoryzacyjnego pikniku, przygotujemy zlot foodtrucków, strefę dla dzieci i VIP Zone".

Wstęp na imprezę będzie płatny (dla dzieci w wieku 16 lat przewidziano bezpłatne wejściówki). Cena biletu dla jednej osoby wynosi 39 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.