Skoda Enyaq Coupe RS iV w Studiu Biznes. "Zielona mamba" odwraca głowy

Kto by pomyślał, że elektryfikacja tak odmieni wizerunek Skody? Teraz czeska marka jest postrzegana nie tylko przez pryzmat wysokiej wartości i praktyczności. Zaczęła budzić prawdziwe emocje. Jeśli macie co do tego jakiekolwiek wątpliwości, obejrzyjcie test Skody Enyaq Coupe RS iV.

Studio Biznes 8 marca 2023 roku. Skoda Enyaq Coupe RS iV

Skoda Enyaq iV nie jest pierwszym autem na prąd tej marki, ale to ona całkowicie odmieniła wizerunek czeskiego producenta. Skoda eksperymentowała z elektrycznymi i hybrydowymi napędami nawet przed wojną, a przed kilkoma laty miała w ofercie miejski model Citigo-e iV.

Jednak to Enyaq jest pierwszym elektrykiem nowej generacji pochodzącym z Czech. To samochód nowej ery i hit sprzedaży w całej Europie. Jego historia zaczęła się w 2020 roku od Skody Enyaq iV, a dwa lata później dołączyła do niej odmiana nadwozia nazwana przez producenta Coupe.

Studio Biznes właśnie ugościło jej topową wersję. Skoda Enyaq Coupe RS iV łączy seksowne nadwozie z najmocniejszym elektrycznym napędem i wyjątkowo atrakcyjnym kolorem nadwozia "mamba green". Czego chcieć więcej?

Zobacz wideo W Studiu Biznes zagościła "zielona mamba": Skoda Enyaq Coupe RS iV

O Skodzie Enyaq Coupe RS iV można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest nudna

Jak słusznie zauważa w materiale wideo pracująca z redakcją Katarzyna Łapińska, Skoda Enyaq Coupe RS iV to model, który łączy sprzeczności: jego pięciodrzwiowe ścięte nadwozie nie przypomina klasycznego coupe, ale wygląda bardzo efektownie.

Elektryczny napęd nie kojarzy się automatycznie ze sportowymi modelami, ale i w tym przypadku Skodzie udaje się połączyć ogień z wodą. Dzieła dopełnia rzucająca się w oczy barwa lakieru, która daje wyraźny sygnał, że czas grzecznych Skód dobiegł końca. Nawet przewód do ładowania tego auta jest w podonym kolorze!

Czy Skoda Enyaq Coupe RS iV nie zawodzi oczekiwań? Jakie są jej największe zalety, czy ma dużo wad? Czy jest warta wysokiej ceny, którą za nią żąda producent? Z czego została wykonana jej tapicerka, co oznacza "crystal face" i kim jest Roleks? Jest tylko jeden sposób, żeby się tego wszystkiego dowiedzieć. Obejrzyjcie film przygotowany przez Kasię.

Skoda Enyaq Coupe RS w Studiu BiznesSkoda Enyaq Coupe RS w Studiu Biznes fot. Moto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.