Nowość w aplikacji Bolt. Nowa kategoria pojazdów nazywa się... "Traffic Buster"

Z czym wam kojarzy się Bolt? Zapewne z hulajnogami, taksówkami i dostawą jedzenia. Konkurent Ubera jednak nie zamierza na tym poprzestać. W aplikacji pojawiły się właśnie nietypowe pojazdy elektryczne. Na Malcie ruszyły testy trójkołowców, które mają być lekiem na zatłoczone ulice europejskich metropolii.

"Traffic Buster" to nazwa nowej kategorii pojazdów, jakie pojawiły się w aplikacji firmy Bolt. W tym przypadku chodzi o Carver Electric, czyli elektryczny trójkołowiec, który będzie można wynająć na minuty za pośrednictwem aplikacji. Nowy pojazd ma zaledwie 98 cm szerokości, jest w pełni elektryczny i jak zapewnia Bolt może pokonywać luki w ruchu ulicznym, ale dzięki trzem kołom jest bardziej stabilny niż motocykl.

Więcej informacji technologicznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dodatkowo dzięki przedniej szybie, dachowi i drzwiom Carver lepiej sprawdzi się niż np. elektryczne hulajnogi podczas złej pogody. Trójkołowiec ma kierownicę, automatyczną skrzynię biegów, opatentowany mechanizm przechylania i może przejechać do 100 kilometrów na jednym ładowaniu.

Zobacz wideo

Według informacji podanych przez serwis Zag Daily pojazd dostępny będzie na razie wyłącznie na Malcie i to tylko na ograniczonym obszarze, a jego testy potrwają kilka miesięcy. W miarę pojawiania się większej liczby pojazdów Bolt będzie starał się odpowiednio rozszerzyć swoją ofertę.

"Przez dziesięciolecia miasta były budowane dla samochodów, zaniedbując pieszych i lekkie pojazdy" – powiedział Ryan Mahoney, dyrektor krajowy Bolt na Malcie. "Nasza współpraca z Carver pomoże zmniejszyć natężenie ruchu i zanieczyszczenie na Malcie i ma na celu zaoferowanie mieszkańcom i przyjezdnym bardziej efektywnej i przyjaznej dla środowiska opcji transportu".

Kiedy i czy trójkołowce trafią do innych krajów Europy? Tego na razie nie wiemy, ale jeśli testy przebiegną pomyślnie, być może Bolt wejdzie we współpracę z polskim producentem trójkołowca Triggo. W końcu jak zapewniali jego wynalazcy, to pojazd od początku tworzony z myślą o firmach carsharingowych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA