Wrzuciła do radiowozu 200 zł, bo śpieszyła się do domu. Grozi jej srogi wyrok

Policjanci z Myślenic zatrzymali do kontroli kierującą Suzuki, która przekroczyła dozwoloną prędkość. Nie spodziewali się jednak, że kobieta będzie nad wyraz nonszalancka - zamiast pozostać w samochodzie, podeszła do radiowozu i przez uchyloną szybę wrzuciła do niego 200 zł, tłumacząc, że śpieszy się do domu. Jednak zamiast do niego, trafiła do aresztu.

W zeszły wtorek (28 lutego) funkcjonariusze myślenickiej drogówki, w miejscowości Skomielna Biała, zatrzymali do kontroli kierującą osobowym Suzuki. Wszystko w związku z przekroczeniem prędkości o 24 km/h. Policjanci po sprawdzeniu dokumentów nakazali 54-latce pozostać w samochodzie. Więcej informacji o zaskakujących policyjnych interwencjach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Ta jednak postanowiła nie dostosować się do poleceń. Wszystko przez chęć zaoszczędzenia paru minut. A jak głosi przysłowie:

"Gdy się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy"

Mieszkanka powiatu suskiego, zamiast zgodnie z poleceniem funkcjonariuszy pozostać w swoim samochodzie na czas kontroli, podeszła do radiowozu i oświadczyła, że śpieszy się do domu i przez uchyloną szybę wrzuciła do policyjnego pojazdu 200 zł. Jej działanie przyniosło odwrotny do zamierzonego skutek.

Zobacz wideo

OFERTY AVANTI24.PL: Modowe inspiracje znajdziesz na stronie Avanti24.pl

Policjanci poinformowali kobietę, że popełniła przestępstwo i zamiast trafić do domu, została przetransportowana do myślenickiej komendy. 54-latka usłyszała już zarzut dokonania przekupstwa.

Próba przekupienia policjanta za odstąpienie od czynności służbowych podchodzi pod przestępstwo z art. 229 par. 3 Kodeksu karnego. Zgodnie z jego treścią:

Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Co więcej, 54-latki nie ominął również mandat karny za przekroczenie prędkości wynoszący 300 złotych i 5 punktów karnych.

OFERTY AVANTI24.PL: Luksusowe dodatki i akcesoria na prezent. Portfele, torebki, chusty, paski, beauty: idealne dla eleganckiej i praktycznej kobiety!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.