Dachowanie na łuku, czyli skutki niedostosowania prędkości do warunków na drodze [WIDEO]

Jazda ze zbyt wysoką prędkością, zwłaszcza na oblodzonej i śliskiej nawierzchni, to proszenie się o kłopoty. Ryzyko wzrasta tym bardziej, gdy auto wyposażone jest w opony w złym stanie. Przekonała się o tym prowadząca czerwonego Chevroleta.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania wypadków i różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Niestety, wielu kierowców lekceważy zagrożenie. Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

OFERTY AVANTI24.PL: Po modowe inspiracje zapraszamy na Avanti24.pl

Zwłaszcza w sezonie zimowym, gdy warunki na jezdniach potrafią być wyjątkowo zdradliwe, dochodzi do największej ilości niebezpiecznych sytuacji. Wystarczy moment, by spokojna przejażdżka zakończyła się w przydrożnym rowie - zupełnie tak, jak w przypadku kierującej Chevroletem Lacetti.

Na youtube'owym kanale "Stop Cham" pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano pechowe zdarzenie. Doszło do niego dokładnie 17 lutego na granicy miejscowości Babice i Rakowa (niedaleko Wadowic). Kierująca nie dostosowała prędkości do warunków i wpadła w poślizg na łuku drogi. Próby opanowania pojazdu niestety nie zdały się na wiele - Lacetti wjechało do rowu, po czym odbiło się od skarpy, finalnie dachując.

 

Jak dowiadujemy się z opisu dołączonego przez autora nagrania - "Z pewnością w sytuacji nie pomogły opony w kiepskiej kondycji. Na szczęście pani opuściła pojazd o własnych siłach i bez żadnego urazu".

Sytuacja ta uświadamia, jak niewiele potrzeba, by narazić się na niebezpieczeństwo — czasami po prostu warto zdjąć nogę z gazu. Co więcej, sezonowa zmiana opon oraz monitorowanie ich stanu jest jednym z kluczowych czynników wpływających na nasze bezpieczeństwo. Ta przykra lekcja na pewno zapadnie kierującej w pamięci.

OFERTY AVANTI24.PL: Czyszczenie magazynów WITTCHEN. Te skórzane kurtki posłużą na lata, a ich ceny zachwycają!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.