Lexus prezentuje nowy lakier. Zadebiutuje w modelu RZ

Aether to nowy lakier w gamie Lexusa, który zadebiutuje z modelem RZ.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Lexus RZ jest pierwszym samochodem elektrycznym marki. Samochód będzie wyposażony w nowy napęd 4x4 DIRECT4.

Zobacz wideo Lexus RZ - jeździmy pierwszym autem elektrycznym Lexusa, które nie ma kierownicy

Samochód ma na nowo interpretować charakterystyczne dla marki linie i kształty, wykorzystując przy tym atuty nowej platformy dla samochodów elektrycznych.

W związku z brakiem silnika spalinowego nie ma atrapy chłodnicy, maska została obniżona, a liczba wlotów powietrza zredukowana. Trapezoidalny kształt otrzymał trójwymiarowość i został wpisany w linię nadwozia.

Stylistykę Lexusa RZ podkreśla także paleta sześciu lakierów oraz trzy kompozycje dwukolorowego malowania nadwozia. Nowością w gamie lakierów jest wariant kolorystyczny Aether. To metaliczny lakier inspirowany bezchmurnym, błękitnym niebem. Kolor ma przywoływać lekką i radosną jazdę. Lakier Aether będzie dostępny we wszystkich wersjach wyposażenia modelu RZ.

Klienci będą też mogli zdecydować się na warianty kolorystyczne wykonane w technologii sonicznego nakładania lakierów. W tym procesie wykorzystywane są fale dźwiękowe do rozprowadzania metalowych płatków zawieszonych w farbie w ciasne, jednolite struktury. Aluminium osadzane jest jako bardzo cienka para, a następnie dźwiękowo kompresowane. Spłaszczone płatki bardziej równomiernie odbijają światło. Choć proces malowania auta w tej technologii jest bardziej wymagający, to proces suszenia jest szybki i energooszczędny.

W Lexusie RZ z linii lakierów nakładanych w technologii sonicznej dostępne są Sonic Chrome, Sonic Quartz, Sonic Iridium, a także lakier Sonic Copper, który zadebiutował w modelu RX. Paletę barw Lexusa RZ uzupełni wariant Graphite Black.

RZ w najwyższej wersji wyposażenia będzie dostępny także z dwukolorowym malowaniem nadwozia. Klienci będą mogli połączyć lakiery Aether, Sonic Copper oraz Sonic Chrome z kontrastowym czarnym wykończeniem, które rozciąga się od przodu samochodu, przez maskę, słupki i dach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.