Nowy problem na egzaminie na prawo jazdy. Czy znów będą dymisje?

Przejazd kolejowo-drogowy kategorii C. Pytanie dotyczące tego na egzaminie jest wadliwe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Pytania na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy to temat długi i szeroki, a także często komentowany. Jak się okazuje, w ich puli może dojść często do nieprawidłowości, przez co egzaminowani mogą go nie zdać. Tak właśnie było z niedawno dodanym pytaniem.

Zobacz wideo Co grozi za poruszanie się pojazdem bez wymaganych uprawnień?

Do Sejmu trafiła obywatelska petycja, dotycząca jednego z pytań na egzaminie teoretycznym. Dokładniej błędnego pytania, które nie ma szans ze względu na przepisy mieć miejsca na polskich drogach. Chodzi o przejazd kolejowo-drogowy kategorii C.

Pytanie na egzaminie wyposażono również w film przedstawiający sytuację. Pytanie brzmi natomiast następująco: "czy w widocznej sytuacji masz obowiązek zatrzymać pojazd i upewnić się, czy nie nadjeżdża pojazd szynowy?"

Ruch na przejeździe, o którym mowa z definicji kierowany jest „przy pomocy samoczynnego systemu przejazdowego wyposażonego tylko w sygnalizatory drogowe". Na filmie natomiast widoczny jest również znak STOP, czyli de facto pytanie jest błędne.

Zresztą to nie pierwszy raz, gdy w puli pytań doszło do błędów. Niemal rok temu również wkradły się błędy do pytań, przez co egzaminowani nie zdali. Z tego powodu posypały się dymisje.

Pytanie czy tym razem będzie podobnie, czy może zostanie tylko skorygowane lub usunięte pytanie z bazy pytań?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.