Kurtka puchowa na kołach. Tak prezentuje się nietypowa G klasa

Mercedes-Benz klasy G jako kurtka puchowa? Tak i to przy współpracy z Moncler.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Mercedes przyzwyczaił swoich klientów i fanów do niekiedy tworzenia oryginalnych projektów np. terenowego Maybacha czy klasę G z sześcioma kołami. Teraz przygotowano coś równie oryginalnego.

Zobacz wideo Oferuje wszystko, co ma najlepszego w ofercie Mercedes-Benz, a jego środek wręcz szokuje. Jakie niespodzianki skrywa Maybach?

Terenowa G klasa została zmodyfikowana tak, aby jak najbardziej przypominać kurtkę puchową Moncler. Ten luksusowy dom mody z siedzibą w Mediolanie współpracował z trójramienną gwiazdą nad projektem na tegorocznym London Fashion Week. Trudno przeoczyć gigantyczny zamek błyskawiczny lub odblaskowe powierzchnie.

Oficjalnie pojazd oznaczony jest jako dzieło sztuki w ramach programu Moncler „The Art of Genius". Projekt Mondo G jest oparty na trzydrzwiowej Klasie G, której Mercedes nie sprzedaje. Rzeczywiście, ta jedyna w swoim rodzaju maszyna jest krótsza niż model produkcyjny, ponieważ mierzy zaledwie 4,6 metra.

Zamontowanie nietypowych kół powiększyło szerokość pojazdu do 3,4 metra. G klasa ma teraz 2,8 metra wysokości i waży 2500 kilogramów, więc jest cięższy niż zwykły model, mimo że ma krótsze nadwozie. Mercedes twierdzi, że widoczne ślady patyny na pudełkowatym SUV-ie podkreślają wszechstronność i trwałość pojazdu.

Mercedes i Moncler postanowili zaprezentować pojazd w zimowym krajobrazie, który wydaje się być nie z tego świata. Oficjalne grafiki wyglądają jak coś, co stworzyłaby sztuczna inteligencja i można śmiało powiedzieć, że Project Mondo G jest jeszcze dziwniejszy niż zeszłoroczny WILL.I.AMG.

Mercedes współpracował również z nieżyjącym już projektantem mody Virgilem Ablohem w 2021 roku przy projekcie Maybach. Było to wcześniej wspomniane elektryczne coupe terenowe o niekonwencjonalnej, pudełkowej stylistyce.

Podobnie jak w przypadku poprzednich projektów, Projekt Mondo G jest wyłącznie jednorazowym tworem. Niemiecka marka zapewnia, że to nie ostatnie słowo przy współpracy z Moncler.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.