Ciężarówka wjechała pod pociąg. Kierowca nie żyje, trasa Wrocław-Poznań zablokowana

Na przejeździe kolejowo-drogowym, na odcinku trasy kolejowej Rawicz-Żmigród, doszło do tragicznego wypadku. Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg. Trasa z Wrocławia do Poznania jest obecnie zablokowana.

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowo-drogowym na szlaku Żmigród - Rawicz (linia Wrocław - Poznań). W poniedziałek (20 lutego) ok godz. 9:30 kierowca ciężarówki wjechał pod pociąg Kolei Dolnośląskich relacji Rawicz – Lichkov.

Więcej informacji z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak informuje spółka PLK S.A., przejazd w Kątach (pod Rawiczem) był wyposażony w sygnalizację świetlną i rogatki. Wstępne ustalenia służb potwierdzają, że jedynym poszkodowanym w wypadku jest kierowca ciężarówki – mężczyzna zginął na miejscu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie doznał obrażeń.

Na miejscu pracują strażacy, policja, prokuratur oraz służby PKP. Z powodu wypadku szlak kolejowy pomiędzy Rawiczem a Korzeńskiem jest nieprzejezdny. Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów na linii Wrocław – Poznań.

Zobacz wideo

- PLK S.A. ustalają z przewoźnikami komunikację. Podróżni o zmianach informowani są w miarę możliwości na stacjach i przystankach oraz w pociągach. Informacje dostępne są także w aplikacji Portal Pasażera i na www.portalpasazera.pl - informuje Radosław Śledziński, rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych S.A.

Policyjni śledczy będą ustalać, w jakich okolicznościach doszło do wypadku. Wątpliwości powinno rozwiać nagranie z monitoringu przejazdu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.