Nowy Lexus RX zadebiutował w salonach. Można go tam testować

W polskich salonach można już zabrać na jazdę próbną nowego Lexusa RX piątej generacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Lexus RX to jeden z najpopularniejszych modeli producenta. W salonach właśnie debiutuje już piąta generacja tego auta.

Zobacz wideo Recenzujemy Lexusa RX prosto ze słonecznej Kaliforni

We wszystkich salonach Lexusa w Polsce rozpoczęły się jazdy testowe najnowszą, piątą generacją modelu RX. Flagowy SUV Lexusa jest dostępny w trzech hybrydowych odmianach, sześciu wersjach wyposażenia, a także 11 lakierach oraz z czterema rodzajami tapicerki wnętrza.

W gamie piątej generacji Lexusa RX dostępne są trzy rodzaje napędu hybrydowego. RX 350h ma układ hybrydowy czwartej generacji z silnikiem o pojemności 2,5 litra i łącznej mocy 250 KM. Auto ma napęd na cztery koła E-FOUR i w tej wersji przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy.

RX 450h+ to pierwsza w historii modelu hybryda typu plug-in. Wykorzystuje czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra pracujący w cyklu Atkinsona oraz baterię litowo-jonową o pojemności 18,1 kWh. Tylny silnik elektryczny współtworzy z napędem hybrydowym inteligentny napęd na cztery koła E-FOUR. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,5 sekundy.

Flagowy SUV RX 500h ma układ hybrydowy, który wykorzystuje benzynowy silnik o pojemności 2,4 l z turbodoładowaniem, automatyczną skrzynię o sześciu przełożeniach, zintegrowany przedni silnik elektryczny i jednostkę PCU, a także kompaktowy tylny silnik elektryczny o mocy 76 kW z e-Axle. Lexus RX 500h ma 371 KM mocy i 550 Nm momentu obrotowego, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,2 sekundy.

W salonach Lexusa dostępne są modele RX 350h i RX 450h+ w wersji Prestige z krótkim czasem oczekiwania na zamówione auto. Lexus RX 350h Prestige kosztuje od 384.900 zł, a RX 450h+ w tej samej wersji to koszt 444.900 zł.

Polski oddział Lexusa przygotował też specjalny Leasing KINTO ONE dla RX-a w wersji z hybrydą typu plug-in w wersji Prestige. Dobrze wyposażony i oszczędny RX 450h+ kosztuje od 2990 zł netto miesięcznie przy umowie na dwa lata z rocznym limitem przebiegu wynoszącym 15 tys. km.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.