Podczas akcji NURD policja wystawia najwyższe mandaty. Kierowcy na celowniku

Dziś od 6:00 do 22:00 policjanci z woj. dolnośląskiego będą dbać o rowerzystów i pieszych. Chcą podnieść ich bezpieczeństwo. Zatem będą odbywać się kontrole.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

NURD, czyli „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" to głównie piesi i rowerzyści. Właśnie te dwie grupy są szczególnie narażone na uszczerbek na zdrowiu, a nawet życia podczas korzystania z dróg publicznych. Z tego powodu dolnośląska policja przeprowadzi akcję NURD, która ma na celu wzmożoną ochronę wyżej wymienionych osób.

Zobacz wideo Nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Tuż za nim jechał radiowóz

Akcja przeprowadzana jest dziś od 6:00 do 22:00. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych. Głównym ich obręb zainteresowanie to oznakowane przejścia dla pieszych. Jednak kontrole nie będą dotyczyć jedynie kierowców, ale także pieszych.

Policjanci więcej uwagi poświęcą również wykroczeniom popełnianym przez kierujący samochodami wobec użytkowników pojazdów jednośladowych. Ci ostatni powinni mieć na uwadze, że niekoniecznie ich dobrze widać zatem muszą dostosować swoją podróż do panujących warunków na drodze np. pogody. Zasada ta dotyczy również użytkowników hulajnóg elektrycznych.

Kierujący samochodami powinni natomiast zwiększyć swoją uwagę głównie przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach.

Trzeba pamiętać o wzajemnym szacunku i o bezpieczeństwie każdego użytkownika drogi, niezależnie czy pieszego, rowerzysty czy kierowcy auta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.