Bliskie spotkanie aut na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Nagranie wszystko wyjaśnia

Na jednym ze skrzyżowań w Zielonej Górze doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Sytuację zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Dzięki nagraniu nie było wątpliwości, kto jest za nią odpowiedzialny.

Prowadzenie pojazdu wymaga od kierowcy ciągłej koncentracji i skupienia, aby nie popełnić błędu, który może mieć poważne konsekwencje. Z powodu nieuwagi w niedzielę 12 lutego w nocy, około godziny 3.30 na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej w Zielonej Górze (woj. lubuskie), doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

W ustaleniu okoliczności i przebiegu zdarzenia, a także określeniu sprawcy tego zdarzenia pomógł monitoring miejski. Pomimo małego natężenia ruchu i stosunkowo dobrej widoczności, kierujący Seatem nie zachował należytej ostrożności.

Zobacz wideo

Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie i doprowadził do zderzenia ze Skodą jadącą ulicą Bohaterów Westerplatte. Siła uderzenia była na tyle duża, że uderzona osobówka wpadła w barierki zabezpieczające chodnik i uszkodziła jedną z latarni.

Choć sytuacja na filmie wygląda groźnie, na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Jak czytamy w policyjnym komunikacie prasowym, sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a do jego konta przypisanych zostało 10 punktów karnych.

Lubuscy policjanci apelują, aby zawsze zachowywać ostrożność na drogach i dostosowywać prędkość do warunków atmosferycznych, natężenia ruchu oraz oznakowania. Jazda w ruchu ulicznym wymaga skupienia i uwagi, aby w porę móc zareagować na zmieniającą się sytuację na drodze oraz w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.