Uderzenie quadem w metalowe ogrodzenie. Dwie osoby z poważnymi obrażeniami

Uderzeniem w metalowe ogrodzenie posesji i poważnymi obrażeniami zakończyła się jazda dla 39-letniego kierującego quadem. Poszkodowany został także 20-latek podróżujący z mężczyzną.

Quady cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Tego typu sprzęty poruszające się po drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu, muszą być sprawne technicznie i zarejestrowane, a kierujący powinien posiadać stosowne uprawnienia do kierowania i przestrzegać obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Rozwagi za kierownicą quada oraz prawa jazdy zabrakło pewnemu mężczyźnie, który doprowadził do wypadku. W niedzielę 12 lutego kilka minut przed godziną 8:00 w miejscowości Kolonia Domaszewnica, w gminie Ulan-Majorat (woj. lubelskie), 39-latek podróżujący z 20-letnim pasażerem uderzył w metalowe ogrodzenie.

Policjanci z lubelskiego garnizonu w komunikacie prasowym dotyczącym tego zdarzenia poinformowali, że obaj mężczyźni odnieśli poważne obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala. Okazało się, że starszy z poszkodowanych kierował quadem będąc pod wpływem alkoholu. W celu ustalenia dokładnej jego zawartości w organizmie została pobrana krew do badań.

39-latek przebywa w placówce medycznej pod nadzorem funkcjonariuszy. W trakcie wykonywanych czynności wyszło na jaw, że posiada trzy aktualne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi i została wydana decyzja przez starostę wołomińskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania. Mężczyznę na dodatek poszukiwał wymiar sprawiedliwości w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności. Gdy stan zdrowia 39-latka się poprawi, zostanie umieszczony w zakładzie karnym.

Przypominamy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Kierujący pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i dla samego siebie. Pijanym osobom pod żadnym pozorem nie należy pozwalać na jazdę. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, niezwłocznie poinformujmy o tym właściwe służby. Dzięki obywatelskiej postawie i stanowczej reakcji być może zapobiegniemy tragedii na drodze.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Patrzyła w telefon i weszła pod jadący tramwaj
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.