Toyota CH-R niezawodnym autem? J.D. Power tak sądzi

Toyota C-HR wykazała się największą niezawodnością w badaniu U.S. Vehicle Dependability Study 2023 firmy analitycznej J.D. Power.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyoty od dawna cieszą się opinią niezawodnych samochodów. Na potwierdzenie tego stwierdzenia producent chwali się najnowszym osiągnięciem.

Zobacz wideo W momencie wprowadzenia do sprzedaży wyglądała jak pojazd z przyszłości. Recenzujemy toyotę C-HR

W badaniu U.S. Vehicle Dependability Study 2023, w którym Toyota C-HR zajęła pierwsze miejsce jako najbardziej niezawodny samochód na rynku, zostały przeanalizowane pojazdy z roku modelowego 2020, czyli dostępne w sprzedaży w amerykańskich salonach poszczególnych marek zwykle od drugiej połowy 2019 roku.

Ranking opiera się na szczegółowych wywiadach udzielonych przez 30.062 właścicieli, którzy kupili swoje auta jako nowe w salonach i użytkowali przez 3 lata. Respondenci ocenili samochody pod kątem awarii, usterek i zakłóceń w działaniu wszystkich elementów istotnych z punktu widzenia użytkownika.

Wywiady uwzględniły 184 punktów, podzielonych na dziewięć kategorii: napęd, układ jezdny i prowadzenie, karoseria i elementy zewnętrzne, wnętrze, siedzenia, klimatyzacja, systemy wsparcia kierowcy, systemy multimediów i łączności oraz wyświetlacze i kontrolki. W badaniu sprawdzono, jak pojazdy z roku modelowego 2020 radzą sobie pod względem jakości i atrakcyjności każdego z tych punktów oraz ewentualnej konieczności wymiany komponentów.

Toyota C-HR wykazała się największą niezawodnością. W wywiadach dla J.D. Power jej posiadacze bardzo rzadko mieli jakiekolwiek zastrzeżenia do działania badanych elementów. Średnio na 100 samochodów J.D. Power wynotowało tylko 111 problemów zasygnalizowanych w ankietach. Średnia w tegorocznym badaniu wynosi 186 problemów. W porównaniu do poprzedniej edycji rankingu, uwzględniającej samochody z roku modelowego 2019, kompaktowy crossover Toyoty poprawił swoje wyniki w ośmiu z dziewięciu kategorii.

W najnowszej edycji badania niezawodności J.D. Power opublikował także zestawienie najlepszych modeli w poszczególnych segmentach. Pierwsze miejsca zdobyło w nim aż sześć samochodów z gamy Toyota Motor Corporation. Obok Toyoty C-HR, która wygrała w klasie kompaktowych SUV-ów, pierwsze miejsca w swoich segmentach zajęły także Toyota Highlander, Toyota Sienna, Toyota Tacoma i dwa modele Lexusa.

Toyota C-HR cieszy się również powodzeniem na naszym rynku. W 2022 roku zanotowała ponad 8000 rejestracji.

Toyota C-HR jest oferowana w Polsce wyłącznie w wersjach hybrydowych. Auto ze 184-konnym napędem hybrydowym 2.0 rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,2 s. Podstawowy napęd hybrydowy 1.8 ma moc 122 KM. Obie odmiany napędowe mają w standardzie automatyczną przekładnię.

Więcej o:
Copyright © Agora SA