Młody kierowca w BMW przeleciał przez rondo i uderzył w Forda. Nie czuje się winny

Legnicka policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie 21-letniego kierowcy BMW. Mężczyzna wjechał rozpędzony na rondo i uderzył w tył innego samochodu. W wyniku zderzenia pojazd kierowany przez kobietę wjechał w znak drogowy. Sprawca zdarzenia nie czuje się winny.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w godzinach wieczornych (ok. 20:00) na rondzie Bitwy pod Monte Cassino w Legnicy. Wszyscy wyszli z tego cało, ale policja postanowiła opublikować nagranie ku przestrodze.

Więcej informacji z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na filmie można zobaczyć, jak 21-letni mężczyzna za kierownicą BMW porusza się prawym pasem ruchu na ul. Sikorskiego. Najpierw wjeżdża bez hamowania z dużą prędkością na rondo, a następnie nie stosuje się do zasad linii ciągłej. Najpierw w nieprawidłowy sposób zmienia pas ruchu, a następnie uderza w tył jadącego prawidłowo białego Forda. Kobieta za kierownicą uderzonego samochodu wjechała w znak drogowy.

Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, ale na szczęście nikt nie musiał korzystać z pomocy medycznej. Oba samochody uległy poważnemu uszkodzeniu. Kierowcy podróżowali samotnie, a badanie alkomatem wykazało, że potencjalny sprawca zdarzenia i poszkodowana byli trzeźwi.

Zobacz wideo

W całej sytuacji najbardziej zaskakujące jest zachowanie 21-letniego kierowcy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami nie poczuwał się i odmówił przyjęcia mandatu karnego.

Wobec tego policjanci sporządzili dokumentację, celem wykonania czynności wyjaśniających i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

- poinformował mł. asp. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.