"What Car?" wybrało. Lexus najbardziej niezawodną marką

Szósty raz z rzędu "What Car?" wybrało Lexusa niezawodną marką.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Firmy motoryzacyjne lubią być docenianie, a jak już są, to lubią się tym chwalić. Tym razem Lexus się chwali, bo to nie pierwszy raz został nagrodzony.

Zobacz wideo Nowa generacja Lexusa NX. Przeszła tylko lifting, czy jest zupełnie nowym modelem? Sprawdzamy!

Brytyjski magazyn „What Car?" ogłosił wyniki swojego corocznego plebiscytu, w którym nagradzane są najlepsze marki i samochody na rynku.

Po raz szósty z rzędu Lexus triumfował w „What Car? Reliability Survey", uzyskując wynik 98,4 proc. To wyróżnienie ma szczególne znaczenie, bo w badaniu bierze udział ponad 25 tys. użytkowników samochodów, którzy dzielą się wrażeniami z codziennej eksploatacji samochodów.

Jednym z atutów marki jest wprowadzona w 2022 roku gwarancja Lexus Relax, która przedłuża ochronę na samochód nawet do 10 lat lub 185 tys. km. Jedynym warunkiem jest wykonanie przeglądu okresowego w ASO Lexusa co 12 miesięcy lub 15 tys. km.

Program obejmuje wszystkie samochody Lexusa z europejskiej dystrybucji, w tym takie, które miały przerwę w serwisowaniu w autoryzowanych punktach. Lexus Relax to uzupełnienie standardowej gwarancji producenta dla aut nowych na okres 3 lat lub do 100.000 km.

Dodatkowo auta z napędami hybrydowymi mają też gwarancję na hybrydowe komponenty oraz akumulator napędu hybrydowego na okres 5 lat lub 100.000 km. Właściciele hybrydowych Lexusów mogą sukcesywnie przedłużać gwarancję na akumulator układu hybrydowego o kolejny rok (lub 15 000 km) aż do 10 lat, wykonując corocznie test baterii napędu hybrydowego w ASO Lexusa.

Z kolei Lexus NX 450h+ po raz drugi został wyróżniony tytułem „Plug-in Hybrid of the Year" w plebiscycie „What Car? Awards".

Napęd samochodu generuje łącznie 309 KM mocy, co pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w 6,3 sekundy. Auto w trybie elektrycznym jest w stanie przejechać do 98 km, a to za sprawą akumulatora o pojemności 18,1 kWh.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.