Wokół elektrycznego pickupa Forda robi się gęsto. Oto produkcyjny elektryczny RAM [WIDEO]

RAM zaprezentował produkcyjną wersję swojego elektrycznego pickupa. Nazywa się 1500 REV i jest mniej szałowy niż koncept.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kilka tygodni temu, RAM zaprezentował na tragach CES elektryczny pojazd koncepcyjny, który był zapowiedzią konkurencji dla Forda F-150 Lightning. Teraz przyszła pora na pokazanie produkcyjnej wersji pojazdu – 1500 REV.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 143

Co warte odnotowania. Projekt ostatecznej wersji nie jest tak kosmiczny jak auto koncepcyjne. Jest to dobrze znany RAM z silnikiem spalinowym, tylko na prąd i elementami, które mają go wyróżniać od rodziny benzynowej. Jest to dosyć przyziemne podejście, które wpisuje się w zamysł zapoczątkowany przez Forda.

Główne różnice są widoczne z przodu i z tyłu, które nawiązują trochę do konceptu. Zmiany obejmują futurystycznie wyglądające światła, osłonę chłodnicy, logo i felgi.

 

Kabina widoczna na zdjęciach jest raczej na tyle krótka, że pomieści jedynie dwa rzędy siedzeń, a nie trzy jak to miało miejsce w aucie koncepcyjnym. Może kiedyś w przyszłości RAM zaoferuje inne wersje nadwozia i wtedy pojawią dodatkowe miejsca?

Co się tyczy wnętrza, to RAM nie udostępnił zbyt wielu zdjęć. Można jednak zauważyć, że jest niemal identyczne do tego co znajduje się w zwykłym 1500 z napędem benzynowym. Jedyną zmianą jest dodatkowy ekran przed pasażerem. Pomysł zaczerpnięty z Jeepa Wagoneera. Podobnie jak konkurencja RAM wyposażony jest w przedni, szczelny bagażnik.

RAM wcześniej poinformował, że pickup zostanie zbudowany na nowej platformie STLA Frame przeznaczonej dla samochodów ciężarowych, która została stworzona specjalnie dla pojazdów elektrycznych. Obiecuje, że auto jest w stanie przejechać ponad 804 km na jednym ładowaniu. Jeśli to prawda, to pobije konkurencję.

Według zapewnień producenta, 160 km będzie można uzyskać w przeciągu 10 minut dzięki szybkiemu ładowaniu o mocy do 350 kW.

Nie podano konkretnych liczb, jeśli chodzi o możliwość holowania, ale producent sugeruje, że będzie w stanie pociągnąć więcej niż 4535 kg, czyli tyle ile Chevrolet Silverado EV i Ford F-150 Lightning.

Produkcja i sprzedaż nowego Ram 1500 REV rozpocznie się pod koniec 2024 r., a więcej informacji zostanie opublikowanych w nadchodzących miesiącach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.