Policjanci chwalą się nowym radiowozem. Do zdjęć stanęli na zakazie parkowania

Na facebookowym profilu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pojawiło się nowe zdjęcie w tle. Okładkowa fotka przedstawiająca oznakowany radiowóz została zrobiona w niefortunnym miejscu. Auto stoi na zakazie parkowania.

Na początku 2023 roku na stołecznych drogach pojawiły się hybrydowe radiowozy oznakowane nowymi policyjnymi barwami. Mowa o 35 egzemplarzach suzuki swace, które zakupiono z funduszy unijnych (wysokość dofinansowania wyniosła 6 mln zł).

Wszystkie samochody zostały oznakowane nowym standardem. Srebrno-niebieskie barwy przemieszane z żółto-zielonym fluorescencyjnym kolorem to nowość w polskiej policji. Zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu uprzywilejowanych radiowozów mają zwyczajnie wpłynąć na ich lepszą widoczność. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu.

Zdjęcie radiowozu na zakazie parkowania

Policjanci są dumni z nowych samochodów służbowych. Co jakiś czas wykorzystują zdjęcia charakterystycznych suzuki m.in. w komunikatach zamieszczanych w serwisach społecznościowych. 2 lutego Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zmienił nawet zdjęcie w tle na oficjalnym profilu na Facebooku, które przedstawia radiowóz. Pojazd stoi zaparkowany na łuku wiaduktu drogowego im. Stanisława Markiewicza, znajdującego się w ciągu i nad ul. Karową w Warszawie.

Fragmenty wiaduktu zbudowanego w stylu neorenesansowym posłużyły za atrakcyjne tło dla samochodu, ale wybór miejsca do zaparkowania suzuki okazał się niefortunny. W tym obszarze ulicy Karowej obowiązuje zakaz zatrzymywania, a parkowanie pojazdów jest zagrożone odholowaniem. Fotografowany radiowóz nie miał natomiast włączonych sygnałów uprzywilejowania, a to oznacza, że nie powinien w ogóle znaleźć się na chodniku.

Na nieprawidłowe parkowanie uwagę zaczęli lawinowo zwracać internauci. Szybko nakręciła się karuzela dosadnych oraz żartobliwych komentarzy. Uszczypliwości nie odmówiła sobie m.in. Piesza Polska - federacja organizacji społecznych sytuację skwitowała tak: "Pojazd zaparkowany na chodniku, w miejscu w którym parkować nie wolno. Całe szczęście byli na miejscu stołeczni policjanci z drogówki i już sfotografowali pojazd". Drogówka pod swoim postem wyłączyła możliwość komentowania zdjęcia, ale nieprzemyślana fotka cały czas widnieje w tle...

Suzuki swace to model napędzany silnikiem benzynowym o pojemności 1.8 litra, który w połączeniu z układem elektrycznym generuje łączne 122 KM. Moc trafia na koła przedniej osi za pośrednictwem bezstopniowej przekładni CVT. Swace od 0 do 100 km/h przyspiesza w 11 sekund. Hybrydowy napęd jest niskoemisyjny, a średnie zużycie paliwa wynosi około 5 l/100 km.

Więcej wiadomości na temat motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.