Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego. Zaczynają projektować

Ruszyły prace nad zaprojektowaniem obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9 Rudka - Jacentów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

GDDKiA informuje, że ruszyły prace nad zaprojektowaniem obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9. Podpisano również umowę na uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Zobacz wideo Kierowca zawrócił w tunelu i jechał pod prąd. źródło: GDDKiA

Odcinek DK9 od Rudki do Jacentowa zaprojektuje wyłoniona w przetargu firma Mosty Katowice. Wykonawca musi również uzyskać decyzję ZRID, a złożenie wniosku planowane jest na luty 2024 r.

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9 na odcinku Rudka - Jacentów będzie miała ok. 12,9 km i biec będzie po nowym śladzie. Zaprojektowana zostanie jako droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). W ramach inwestycji planowana jest przebudowa dróg i ulic poprzecznych oraz budowa dodatkowych jezdni (umożliwiających obsługę terenów przyległych i połączenie z istniejącą siecią dróg).  

Obwodnica rozpocznie się w Rudce na istniejącej DK9, dalej pobiegnie nowym śladem, omijając Ostrowiec Świętokrzyski od strony zachodniej i południowej, włączając się do DK9?w Jacentowie. Przewiduje się m.in. budowę dwóch węzłów drogowych (w Rudce i Miłkowie), dwóch skrzyżowań (w Szewnej i Jacentowie), sześciu mostów, dwunastu wiaduktów, ekranów akustycznych, a także przejść dla zwierząt.? 

Po opracowaniu przez wykonawcę dokumentacji projektowej i uzyskaniu decyzji ZRID planowane jest ogłoszenie kolejnego postępowania przetargowego na roboty budowlane.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.