Rozsypana kukurydza na średnicówce z Zabrza do Gliwic. Droga została zablokowana

Poważne utrudnienia w ruchu pojazdów na Drogowej Trasie Średnicowej na granicy Zabrza i Gliwic. Na szosie został rozsypany ładunek kukurydzy.

Na Drogowej Trasie Średnicowej w rejonie zjazdu do Sośnicy trwa wielkie sprzątanie kukurydzy, która wysypała się z pojazdu ciężarowego. Do zdarzenia doszło nad ranem. Sprawca nie jest znany. Ładunek spadł z naczepy, a kierujący pojazdem prawdopodobnie nawet tego nie zauważył.

- Przed zjazdem na autostradę A1 rozsypała się kukurydza. Trwa tam wielkie sprzątanie, z czym wiążą się utrudnienia w ruchu – powiedział podinspektor Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji, którego cytuje Dziennik Zachodni.

Z powodu znaczącej ilości towaru rozsypanego na jezdni, służby zdecydowały wyłączyć z ruchu fragment Drogi Wojewódzkiej 902 od węzła Sośnica w kierunku centrum Gliwic. Zostały wyznaczone objazdy. Policja zmotoryzowanych kieruje do zjazdu na Sośnicę. Kierowcy zjeżdżają także wcześniej, na rondo Sybiraków w Zabrzu.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa sprzątanie. Utrudnienia mogą występować również dla kierowców jadących w przeciwnym kierunku, w stronę Katowic.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Bez prawa jazdy manewrował na środku skrzyżowania
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.