W ciszy odkrywaj piękno przyrody. Kamper bez spalin [WIDEO]

Adventure 1 to elektryczny kamper, który w ciszy i bez zanieczyszczeń pozwala odkrywać piękno natury.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kamper kamperowi nierówny. Jedne mają więcej miejsca, inne mogą jeździć po trudnodostępnych miejscach. Adventure 1 Electric Camper firmy Potential Motors jest natomiast skierowany do tych, którzy chcą dbać o środowisko i w ciszy rozkoszować się podróżą przez drogi bez asfaltu.

Zobacz wideo Kosztuje tyle co kawalerka? Być może. Ale kawalerką nie pojedziesz w siną dal. Sprawdzamy kultowego VW Californię

Adventure 1 Electric Camper jest napędzany bezemisyjnym elektrycznym układem napędowym. Na jednym ładowaniu według producenta jest w stanie przejechać 160 km. Niezbyt dużo, ale czy osoby, które chcą podziwiać przyrodę gdzieś się śpieszą?

 

Wyposażony jest w dwa silniki elektryczne, po jednym na każdą oś. Auto dysponuje 612 KM mocy i 999 Nm momentu obrotowego. Do tego terenowe opony i wzmocnione zawieszenie przez co teoretycznie kamper powinien sobie poradzić nawet w trudnym terenie.

Jedną z wyróżniających się cech Adventure 1 jest jego kompaktowa konstrukcja, która ułatwia manewrowanie. We wnętrzu znalazło się miejsce dla dwóch osób, kuchnię Egoe Nest, cztery siedzenia, zintegrowany bagażnik dachowy i ponad 2500 litrów w formie schowków.

Pojazd można zamawiać w przedsprzedaży. Jego koszt to 136.600 dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.