Bezrefleksyjnie kierowała się wskazaniami nawigacji. Utknęła na torowisku

Pewna obywatelka Republiki Czeskiej zbytnio zaufała nawigacji i bezrefleksyjnie kierowała się jej wskazaniami. W ten sposób zdołała przejechać po torowisku dystans ok. 30 metrów i finalnie zawisła na przystanku tramwajowym.

Funkcjonariusze drogówki z Ostrawy zetknęli się w zeszły czwartek z dość nietypowym zdarzeniem. Ok. godz. 20:45 otrzymali zgłoszenie dotyczące Skody Fabii, która zawisła na torach tramwajowych niedaleko przystanku Dolní Vítkovice.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali tam 21-letnią kierującą. Jak tłumaczyła, kierowała się jedynie wskazaniami nawigacji, która w pewnym momencie nakazał jej skręcić na torowisko. Postąpiła więc zgodnie z instrukcjami i wjechała pojazdem na stację kolejową, po czym pokonała jeszcze dystans około 30 metrów. Finalnie utknęła w miejscu i zmuszona była wezwać pomoc.

Wkrótce na miejsce nietypowego zdarzenia przybyli strażacy, którzy wydobyli pojazd. Na czas akcji konieczne było zatrzymanie ruchu. Na szczęście jedynymi poszkodowanymi w tej sytuacji okazali się podróżujący tramwajami, którzy stracili czas, czekając na udrożnienie trasy.

Policja zbadała kobietę pod kątem obecności alkoholu i środków odurzających. Okazało się jednak, że kierująca była trzeźwa. Funkcjonariusze nie mieli innego wyjścia, jak tylko ukarać ją mandatem, przy okazji doradzając, aby następnym razem nie ufała tak bardzo nawigacji i upewniła się, że jedzie po drodze.

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.