GDDKiA ambitnie. Ogłaszają przetargi

GDDKiA chce zacząć rok z przytupem. Ogłaszają wiele przetargów, w tym na trzeci pas na A2.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma ambitne plany na ten rok. Instytucja jeszcze pod koniec zeszłego roku zapowiedziała, że w tym roku chce uruchomić przetargi na 565 km dróg w naszym kraju.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 141

Na pierwszy ogień idzie przetarg na realizację 24 km drogi ekspresowej S11 Bobolice – Szczecinek. Połączy on budowane obecnie odcinki pomiędzy Koszalinem a Bobolicami z oddaną w 2019 r. obwodnicą Szczecinka. Będzie to też ostatni fragment S11 budowany w województwie zachodniopomorskim.

Dalej mamy przetargi na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków trasy S74. W sumie 76 km długości. Jeśli wszystko się uda, to wyłonieni wykonawcy będą mieli 39 miesięcy na realizację zadania. Oczywiście z wyłączeniem miesięcy zimowych.

Ruszył również przetarg dla trasy S7 pomiędzy Czosnowem a Kiełpinem. Wykonawca, który wygra postępowanie, będzie miał za zadanie przygotować projekt budowlany, uzyskać niezbędne decyzje, a następnie wybudować ok. 9 km drogi ekspresowej.

Jednym z ostatnich z najnowszych przetargów jest wyłonienie wykonawcy, który przygotuje dokumentację na poszerzenie autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą. Trasa zyska trzeci pas ruchu, a chodzi o fragment o długości 89 km. Po przygotowaniu dokumentacji, GDDKiA ogłosi przetarg na budowę.

Jak widać instytucja rusza z kopyta, a w tym roku można spodziewać się wielu prac drogowych. Oby nie było żadnych opóźnień.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.