Zderzenie osobówki z ciężarówką. Trzy osoby nie żyją, wszyscy jechali bez pasów

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę nad ranem (29 stycznia) w miejscowości Sikory-Pawłowięta (woj. podlaskie) w ciągu trasy S8. Na drodze prowadzącej z Warszawy do Białegostoku, Porsche uderzyło w tył naczepy. Trzech pasażerów zginęło na miejscu.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 5:00 w miejscowości Sikory-Pawłowięta, oddalonej ok. 40 km od Białegostoku. Białe Porsche Cayenne uderzyło w tył naczepy samochodu ciężarowego na litewskich numerach rejestracyjnych.

Więcej informacji z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wszyscy pasażerowie samochodu osobowego, mężczyźni z województwa podlaskiego w wieku 27, 34 i 35 lat, nie przeżyli zdarzenia. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy policji, nikt w Porsche nie miał zapiętych pasów.

Zobacz wideo

Kierowca i pasażer ciężarówki to obywatele Litwy. Obaj wyszli ze zdarzenia bez szwanku. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Dokładniejsze okoliczności tego zdarzenia nie są znane. Policjanci przez kilka godzin wykonywali czynności pod nadzorem prokuratury. Trasa S8 w kierunku Białegostoku była przez kilka godzin nieprzejezdna.

Poseł Stefan Krajewski, który pełni funkcję szefa PSL na Podlasiu poinformował w rozmowie z TVN24, że w wypadku zginął działacz tej partii. Tomasz Jakacki pełnił funkcję prezesa PSL w powiecie łomżyńskim. Był również radnym w gminie Śniadowo.

Policja cały czas bada okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Mundurowi poinformowali, że do zdarzenia doszło w tym samym miejscu, gdzie kilka lat temu miał miejsce tragiczny wypadek autobusu wiozącego maturzystów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.