Mercedes podbija polski rynek. Maybach i AMG wciąż na topie

Okazuje się, że Polacy bardzo chętnie sięgają po auta Mercedesa. Ze sprzedażowych statystyk wynika, że Polska jest w Europie drugim co do wielkości rynkiem zbytu dla modeli submarki Mercedes-Maybach, a trzecim dla Klas S oraz G. Jednak klienci z kraju nad Wisłą najchętniej wybierają model GLC.

Mimo niezbyt dobrej koniunktury na rynku luksusowe marki radzą sobie nadwyraz dobrze. W tej kategorii prym wiedzie Mercedes. Jak informuje dziennik.pl, powołując się na dane zgromadzone przez instytut SAMAR, w 2022 roku w Polsce zarejestrowano prawie 93 tys. aut klasy wyższej (o 3,5 proc. więcej niż w 2021 roku), z czego 20 tys. to właśnie samochody producenta ze Stuttgartu.

Maybach, AMG i magiczne litery G i S. Jednak to GLC króluje

Warto zaznaczyć, że Polska jest bardzo istotna dla Mercedesa w kwestii sprzedaży najbardziej luksusowych pojazdów. Auta submarek koncernu (Mercedes-AMG i Mercedes-Maybach), a także Klasa G i Klasy S sprzedały się w liczbie prawie 3,5 tys. sztuk. Biorąc pod uwagę ich ceny (Mercedes-Maybach S 680 z silnikiem V12 to koszt 1,3 mln zł, podstawowa Klasa S kosztuje ponad 500 tys. zł, a za Klasę G musimy wyłożyć przeszło 670 tys. zł) niemiecką markę muszą niezmiernie cieszyć takie wyniki.

Jak przekazał dyrektor generalny Mercedes-Benz na Europę Środkowo-Wschodnią, Wolfgang Bremm von Kleinsorgen – "O znakomitej pozycji naszych topowych linii najlepiej świadczy fakt, że Polska jest trzecim co do wielkości europejskim rynkiem sprzedaży dla Klasy S oraz drugim dla modeli Mercedes-Maybach. Jeśli chodzi o Klasę G jesteśmy 3 rynkiem, a w maszynach Mercedes-AMG, plasujemy się na piątym miejscu na Starym Kontynencie. Jesteśmy dumni z tych wyników w Polsce i jednocześnie mamy świadomość odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa – niezmiennie chcemy produkować najbardziej pożądane samochody świata".

Zobacz wideo

Odbiegając jednak od najdroższych modeli, największym wzięciem w Polsce cieszy się model GLC, który trafił do klientów w liczbie 3748 sztuk. Tuż za nim uplasował się GLE z wynikiem 2990 sprzedanych sztuk, a na trzecim miejscu znalazła się Klasa C, która sprzedała się w liczbie 2187 egzemplarzy.

Sprzedażowe wyniki Mercedesa może jeszcze wyśrubować zupełnie nowa Klasa E, której premiera zaplanowana jest na ten rok. Z kolei na miłośników luksusu w elektrycznym wydaniu czekać będzie jeszcze jednak premiera - Mercedes-Maybach EQS SUV.

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.