Renault Espace powraca. Litera w nazwie wiele mówi o szóstej generacji

Nazwa Espace powraca w marce Renault. Jak łatwo się domyślić, będzie dotyczyć nowej generacji modelu przystosowanego do przewozu 5 lub 7 osób. Wiemy już, jakiego auta należy się spodziewać.

Światowa premiera nowego Renault Espace została zaplanowana na wiosnę bieżącego roku. Francuzi podzielili się z mediami informacją, że szósta generacja auta będzie w zależności od potrzeb 5- lub 7-miejscowym SUV-em. Skąd taka decyzja?

Już poprzednia ewolucja tego przestronnego samochodu dedykowanego rodzinom, była połączeniem SUV-a z minivanem. Całkowite przejście na nadwozie typu SUV nie powinno więc nikogo dziwić. Samochody z takimi właśnie nadwoziami biją rekordy popularności, a producent idzie z duchem czasu i swoją decyzję wyjaśnia spełnianiem oczekiwań klientów i dopasowaniem się do aktualnej epoki. Poza tym z gamy modelowej jakiś czas temu wykreślony został duży Koleos, tak więc nowy Espace naturalnie uzupełni lukę w ofercie.

 

Szósta generacja Espace otwiera nowy rozdział w Renault jeszcze pod innym względem. Ostatnia litera w nazwie modelu przytwierdzonej do klapy bagażnika, pomalowana kontrastowym kolorem, informuje o ważnym aspekcie. Francuska nowość będzie samochodem zelektryfikowanym.

Czy nowe Espace będzie autem w pełni elektrycznym? Raczej nie, bowiem wiadomo, że auto opracowano na modułowej platformie CMF-CD (Common Module Family) Aliansu Renault-Nissan. W budowie należy się więc spodziewać hybrydowych układów napędowych. Czy oznacza to mocne pokrewieństwo z Nissanem X-Trail czwartej generacji, w którym została wykorzystana innowacyjna technologia e-POWER, gdzie silnik benzynowy służy jedynie do wytwarzania energii dla silnika elektrycznego napędzającego SUV-a? O tym przekonamy się wkrótce.

Na koniec jeszcze ciekawostka. Rok premiery pojazdu nie jest przypadkowy. W listopadzie 2023 roku Renault będzie obchodziło 40. rocznicę powstania modelu koncepcyjnego o nazwie Espace, zaprezentowanego po raz pierwszy w 1983 roku.

Więcej wiadomości motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.