Laweta z Teslami uderzyła w barierki na autostradzie. Samochody spadły na drogę

Na brytyjskiej autostradzie M3 doszło do poważnego zdarzenia. Laweta transportująca Tesle uderzyła w barierki rozdzielające pasy ruchu. Samochody spadły na drogę, a dwa z nich wylądowały na pasie prowadzącym w przeciwnym kierunku.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek (10 stycznia) na brytyjskiej autostradzie M3 w pobliżu miejscowości Fleet. Laweta przewożąca kilka egzemplarzy Tesli poruszała się prawym pasem drogi szybkiego ruchu.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W pewnym momencie pojawił się dym, a samochód przejechał całą szerokość jezdni i uderzył w barierki. Ogromna masa zestawu sprawiła, że ciężarówka najpierw skasowała barierki i nieomal przedostała się na drugą stronę jezdni. Oficjalne przyczyny tego zdarzenia nie zostały ujawnione, ale najprawdopodobniej doszło do wybuchu przedniej opony w ciągniku siodłowym.

Zobacz wideo

Na filmie zarejestrowanym przez świadka zdarzenia widać, jak ciężarówka przewraca się na bok i sunie po jezdnie. Dwa samochody wypadły z lawety na przeciwległy pas, nieomal doprowadzając do tragedii.

Przed godziną 14 na miejscu zdarzenia pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej. Policja poinformowała, że w zdarzeniu wzięły udział dwie ciężarówki i trzy samochody osobowe. Jeden z przewożonych samochodów trafił pod koła ciężarówki jadącej w przeciwnym kierunku.

Służby ratunkowe udzieliły pomocy trzem osobom, ale ich obrażenia nie były poważne. Ruch w obu kierunkach na autostradzie został wstrzymany przez kilka godzin. Sprzątanie części oraz usuwanie oleju, który wyciekł na drogę trwało prawie 12 godzin.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.