Jakie napędy wybierają Niemcy? Duże zaskoczenie

Federalny Urząd Transportu Samochodowego podał dane dotyczące tego jakie napędy wybierają obywatele naszego zachodniego sąsiada.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Samochody na benzynę, diesla, prąd czy może hybrydy? A jeśli hybrydy to jakie? Co było najpopularniejsze w zeszłym roku w Niemczech? Tamtejszy urząd monitorujący tego typu dane podał jakie wybierali samochody tamtejsi obywatele.

Zobacz wideo Maciej Pertyński o silnikach Diesla: najnowsze konstrukcje są szczytowym wytworem cywilizacji technicznej

Okazuje się, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu królują samochody na benzynę, ewentualnie hybrydy, ale bez możliwości ładowania z sieci. W sumie udział w rynku tego typu auta zajmują 32,6 proc. Wspomniane hybrydy plug-in to jedyne 13,7 proc. rynku.

Ciekawa sytuacja jednak ma się w przypadku samochodów z silnikiem wysokoprężnym i elektryków. Te pierwsze stanowią 17,8 proc. rynku, z kolei elektryki zajęły 17,7 proc. Niemcy niemal wyrównali ilość sprzedanych elektryków i diesli.

Samochodów z napędem elektrycznym sprzedano w Niemczech w 2022 r. w ilości 470.559 szt. W sumie na tamtejsze drogi wyjechało 2,65 mln nowych samochodów.

Najpopularniejszymi markami były: Volkswagen, Mercedes, Audi, a poza podium znalazło się BMW.

Jeśli ten trend się utrzyma, to w tym roku samochody elektryczne mogą wyprzedzić samochody z silnikami wysokoprężnymi. Wszystko się jednak okaże dopiero za rok.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.