Śmiertelne potrącenie pieszego w Lublinie. Był na środku jezdni i nie miał odblasków

W Lublinie miał miejsce tragiczny wypadek z udziałem pieszego. 33-latek został potrącony przez 66-letniego kierowcę BMW. Mężczyzna wskutek poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego miał miejsce w poniedziałek 9 stycznia tuż przed godziną 18:00 na ulicy Krężnickiej w Lublinie. Policjanci poinformowali, że 66-latek jadący BMW od miejscowości Krężnica Jara w kierunku ulicy Janowskiej, potrącił przodem pojazdu pieszego na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi, w terenie niezabudowanym. 

Z relacji kierowcy wynika, że pieszy znajdował się na środku jezdni. Prawdopodobnie próbował przejść z jednej strony drogi na drugą. Potrąceniu uległ 33-letni mieszkaniec gminy Niedrzwica Duża, którego w stanie ciężkim przewieziono do szpitala. Niestety, mężczyzna zmarł. Kierujący BMW został przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracowali lubelscy policjanci. Ruch był utrudniony przez kilka godzin. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo, że pieszy nie miał na sobie odblasków. 

Obowiązkowe odblaski poza obszarem zabudowanym

Policjanci przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie, aby były dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Zaleca się je umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Omijanie aut zatrzymujących się przed przejściem dla pieszych jest zabronione
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.