Łada z autorskim systemem odśnieżania. Pokaz rosyjskiej myśli technicznej

Większość kierowców nie lubi porannego odśnieżania samochodu. Zwłaszcza, gdy auto jest pokryte zamarzniętą bryłą lodu. W takich sytuacjach przydałoby się urządzenie do odśnieżania skonstruowane przez Rosjan. Jego budowa jest prosta - wystarczy rama, stary wał korbowy i silnik elektryczny. Taki zestaw odśnieży auto w kilka minut.

Odśnieżanie samochodu w mroźne, zimowe poranki nie należy do ulubionych czynności u wielu kierowców. Dlatego twórcy kanału Garage 54 na YouTube postanowili raz na zawsze rozprawić się z tym przykrym obowiązkiem.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zainspirowali się filmem opublikowanym na YouTube, w którym właściciel auta zamontował ogromny subwoofer do odśnieżania samochodu. Potężne uderzenia basów w kilka chwil pozwoliły usunąć nadmiar śniegu z nadwozia starej Łady.

Zobacz wideo

Ekipa Rosjan z kanału Garage 54 poszła o krok dalej. Zbudowali zestaw składający się z wału korbowego i silnika elektrycznego. Po zeszlifowaniu i mocnym odchudzeniu (o ponad 3,5 kg) konstrukcji, urządzenie zamontowano na specjalnej, wytrzymałej ramie przyspawanej na stałe do dachu Łady. Całość napędza silnik elektryczny podłączony bezpośrednio do akumulatora.

Szybki test pokazał, że wał korbowy generujący potężne wibracje na dachu działa znacznie szybciej niż zmiotka, a do tego nie rysuje lakieru. Podczas próbnego uruchomienia w garażu, wibracje były tak mocne, że z zakamarków nadwozia wyrzucało piasek, kurz oraz pył ze skorodowanych elementów.

 

Jedynym minusem jest duża konstrukcja urządzenia. Zajmuje więcej miejsca na dachu niż oświetlenie policyjnego radiowozu. Jednak w Rosji mało kto przejmuje się takimi niedogodnościami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.