SsangYong Motor powoli odchodzi. Witamy KG Mobility

Możliwe, że już od marca trzeba będzie się pożegnać z marką SsangYong. Jeśli tak, to powitamy modele pod nazwą KG Mobility.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

SsangYong Motor to jeden z najstarszych producentów koreańskich. Obecnie ma już czwartego właściciela, czyli KG Group, który chce odrobinę namieszać.

Zobacz wideo SSangYong Rexton, SUV, który na autostradzie i w mieście porusza się sprawnie? Sprawdzamy!

Jak się okazuje KG Group ma około 62 proc. udziałów w koreańskiej firmie motoryzacyjnej. Sama grupa działa w branży chemiczno-stalowej. Z tak dużymi udziałami mogą prawie wszystko.

Jak podaje Koreańskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych, prezes KG Group – Kwak Jea-sun, chce zmienić nazwę firmy na KG Mobility. Twierdzi on, że co prawda marka SsangYong ma wielu fanów na świecie, ale również posiada „bolesny wizerunek".

W marcu Kwak ma zaproponować reszcie akcjonariuszy zmianę nazwy i jeśli zostanie przyjęta, to modele koreańskiego producenta będą znajdować się pod szyldem KG.

Z kolei Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR dowiedział się, że nawet jeśli zmiana zostanie zaakceptowana, to najpewniej nowa nazwa zacznie obowiązywać początkowo jedynie w Korei. Reszta świata będzie musiała poczekać, ale zmiany powinny również być wprowadzone na pozostałych rynkach w najbliższych latach.

Część nazwy „Mobility" świadczy o tym, że producent możliwe, że zajmie się produkcja nie tylko samochodów, ale również innych pojazdów i urządzeń w tym elektrycznych.

Pytanie, czy jeśli zmiana nazwy nastąpi, to kiedy możemy spodziewać się jej w naszej części świata? Czy nie lepiej, aby SsangYong pozostał, gdyż jest już dobrze rozpoznawalną marką?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.