Zawsze chciałeś jeździć jak w Need For Speedzie? Już niedługo będzie można zagrać za kółkiem

Usługa gier w chmurze GeForce NOW firmy NVIDIA pojawi się w samochodach. Będzie można zagrać np. w Cyberpunka 2077.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Osoby posiadające samochody elektryczne wiedzą, ile trzeba czekać aż ich pojazd się naładuje. Nowoczesna technologia przybywa na odsiecz i pomoże zająć dłużący się czas podczas tej czynności.

Zobacz wideo Gala The Best of Moto 2022. Oto najlepsze auta zeszłego roku!

Firmy BYD, Polestar i Hyundai Motor Group połączyły siły z firmą NVIDIA, aby wprowadzić gry w chmurze do samochodów.

Dzięki podpisanej umowie, nadchodzące modele wspomnianych producentów będą wyposażone w usługę gier w chmurze NVIDIA GeForce NOW, która umożliwia graczom granie w ponad 1000 tytułów, w tym „A Plague Tale: Requiem", „Wiedźmin 3: Dziki Gon" i „Cyberpunk 2077" z wiodących sklepów z grami komputerowymi, w tym Steam, aplikację Electronic Arts, Ubisoft, Epic Games Store i GOG.com. Użytkownicy znajdą również popularne darmowe gry, takie jak „Fortnite", „Lost Ark" i „Destiny 2".

Użytkownicy będą mogli grać w wysokiej jakości gry, ale tylko wtedy, gdy pojazd jest zaparkowany. Dzięki temu kierowcy będą mieli co robić, czekając na naładowanie samochodu lub w innych okolicznościach, gdy trzeba czekać w samochodzie. Zabawa nie będzie ograniczona tylko do pasażerów przednich siedzeń, ponieważ NVIDIA zauważyła, że ??pasażerowie tylnych siedzeń mogą również się bawić, o ile pojazd jest wyposażony w system rozrywki dla tylnych siedzeń.

NVIDIA nie podało, kiedy właściciele przyszłych samochodów będą mogli korzystać z ich usługi. Zaprezentowano jednak materiały, na których widać, użytkowników, którzy grają w samochodzie za pomocą bezprzewodowych kontrolerów od XBoxa. Oczywiście, aby mieć dostęp do gier, właściciele samochodów będą musieli mieć wykupiony pakiet internetu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.