Jest decyzja w sprawie odcinka S7 Płońsk-Czosnów. Wojewoda dał zielone światło

Wojewoda Mazowiecki wydał pozytywną decyzję o rozpoczęciu realizacji inwestycji drogowej trasy S7 pomiędzy Załuskami a Modlinem. Chodzi o około 12 km drogi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Chodzi o odcinek pomiędzy Załuskami i Modlinem. Powstanie zatem około 12 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu.

Zobacz wideo Przejazd maszyny TBM. Źródło: GDDKiA Warszawa

W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Załuski i Ostrzykowizna. Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska (np. ekrany akustyczne) i bezpieczeństwa ruchu drogowego (np. bariery energochłonne).

Wydanie decyzji ZRID to automatyczne przekazanie terenów wykonawcy, którym jest Mostostal. Jest to również rozpoczęcie procedury wypłacania wypłat odszkodowań dotychczasowym właścicielom gruntów.

To nie jedyne prace związane z trasą S7. W grudniu otworzono bez ograniczeń odcinek Napierki – Płońsk, a na fragmencie Modlin – Czosnów we wrześniu rozpoczęły się prace w terenie.

Z kolei dla odcinka Płońsk – Załuski Wojewoda Mazowiecki prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji ZRID. W przygotowaniu jest również S7 Czosnów – Kiełpin – Warszawa (S8). Dla odcinka?Czosnów - Kiełpin?przygotowywane są dokumenty do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę trasy. Natomiast dla zadania Kiełpin - Warszawa przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu na wykonanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji ZRID.

Więcej o:
Copyright © Agora SA